تولید و اقتصاد مقاومتی نسخه نجات‌بخش اقتصاد کشور
تولید و اقتصاد مقاومتی نسخه نجات‌بخش اقتصاد کشور

سیدجواد حسینی کیا پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نامگذاری سال‌های اخیر توسط مقام معظم رهبری اظهار کرد: تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی به این معنا است که نسخه نجات و شفابخشی که می‌تواند اقتصاد ایران را نجات دهد، اقتصاد مقاومتی است. وی با اشاره به نگاه […]

سیدجواد حسینی کیا پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نامگذاری سال‌های اخیر توسط مقام معظم رهبری اظهار کرد: تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی به این معنا است که نسخه نجات و شفابخشی که می‌تواند اقتصاد ایران را نجات دهد، اقتصاد مقاومتی است.

وی با اشاره به نگاه برخی از دولتمردان به خارج از کشور و کشورهای غربی افزود: این نگاه تاکنون جواب نداده و در شرایط تحریم تکیه بر اقتصاد مقاومتی سبب افزایش تولید و فعال شدن واحدهای تولیدی نیمه فعال شده است، به طوری که امروزه وارد کنندگان با ارز ۴,۲۰۰ تومان همچون گذشته پول به جیب نزده و صنعت ایران با کاهش واردات در شرایط تحریم به سمت شکوفایی پیش می‌رود.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب به بومی سازی و داخلی سازی محصولات و تولیدات تاکید فراوانی دارند، گفت: مجلس شورای اسلامی می‌تواند در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری جایگاه نظارتی خود را تقویت کرده و با در نظر گرفتن قوانینی که می‌تواند دست دلالان را کوتاه کند گام بردارد.

وی ادامه داد: کمیسیون صنایع مجلس در راستای تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری در سال جدید اقدامات مؤثری انجام خواهد داد و مجلس شورای اسلامی باید منابع بانکی را به سمت تولید و اشتغال سهولت صادرات و افزایش ظرفیت تولید ببرد.

وی خام فروشی، عدم اعتماد به جوانان و خلاءهای قانونی را از مشکلات اساسی کشور دانست و ادامه داد: عدم توجه به تکمیل زنجیره محصولات تولید شده و وجود معافیت‌های مالیاتی در ابتدای زنجیره‌های تولید همچون زنجیره تولید فولاد سبب افزایش خام فروشی و عدم استفاده از ظرفیت‌های تولیدی در کشور شده است، لذا افق و چشم‌انداز چندین ساله از جمله برنامه‌های مدون ۲۰ و ۵۰ ساله می‌تواند نسبت به تکمیل زنجیره تولید مؤثر باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
قتل عام خانوادگی به دست پدر جوان / مرد عصبانی به پسر 6 ماهه همه رحم نکرد + عکس

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه دلالان و برخی واردکنندگان در سایه دولت با ارتباطات خود جیب‌های بادکنکی برای خود درست کرده‌اند، تصریح کرد: خلأ قانونی و قاچاق سازمان یافته در عرصه‌های مختلف در کشور سبب ایجاد مشکلات فراوانی برای تولید شده است، عدم برخورد جدی و قاطع با قاچاق سازمان یافته ادامه این روند شده است.

قاچاق ۲ میلیارد دلاری پوشاک در کشور

حسینی کیا به قاچاق ۲ میلیارد دلاری یعنی حدود ۵۰ هزار میلیارد تومانی پوشاک در سال اشاره کرد و افزود: قاچاق سازمان یافته تنها محدود به پوشاک نبوده و از ۷۵ میلیارد نخ مصرف سیگار در کشور ۴۴ میلیارد نخ آن قاچاق بوده که با در نظر گرفتن ظرفیت‌های داخلی می‌توان در این عرصه به صادر کننده تبدیل شد، لذا باید با قاچاق‌های سازمان یافته برخورد شده و قوانین ضعیف توسط مجلس شورای اسلامی اصلاح و قوانین محکم و بازدارنده‌ای برای قاچاق در نظر گرفته شود.

وی گفت: فرهنگ سازی استفاده از کالاهای داخلی و هدایت سرمایه‌های در دست مردم به سمت اشتغال و نه دلال بازی، بنگاه داری و بازارهایی همچون طلا، مسکن، خودرو و موارد این چنینی می‌تواند به ایجاد اشتغال و شکوفایی اقتصاد کمک شایانی کند، زیرا که هم اکنون ۳,۰۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در دست مردم است که با هدایت آن به سمت ایجاد اشتغال و تولید، آرامش آسایش، ازدواج و تولید نسل جدید که خواسته مقام معظم رهبری تحقق می‌یابد.

دولت انقلابی باید تحرک را جایگزین حالت مردگی در کشور کند

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با بیان اینکه با سر کار آمدن دولت جوان و حزب الهی امید به استفاده از ظرفیت‌های خالی در بحث تولید به وجود خواهد آمد، خاطرنشان کرد: تولید، اشتغال، خودباوری و عدم نگاه به کشورهای غربی می‌تواند از جمله اقدامات دولت جوان و حزب الهی باشد، زیرا که تکیه بر توان داخلی و افزایش خودباوری تنها راه نجات اقتصاد مملکت است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
درگذشت یک بازیگر ایرانی دیگر + عکس

حسینی کیا افزود: همانطور که جوانان ایرانی هشت سال دفاع مقدس با دست خالی جنگیدند می‌توانند اقتصاد مملکت را بهبود بخشند.

وی افزود: ایران با داشتن اقلیم‌های جغرافیایی متنوع، ظرفیت کشاورزی بالا و ۱۵ کشور حاشیه در اطراف مرزها می‌تواند تحریم را بی معنا کرده و مشکلات اقتصادی را از سر راه بردارد.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت جوان و انقلابی باید دوستانه به سمت کشورهای دوست و همسایه رفته و تعامل داشته باشد، با استفاده از توان داخلی اقتصاد را نجات داده و تلاش و تحرک را به جای حالت مردگی در کشور جایگزین کند.