ثبت‌نام یک‌هزار و ۷۶ نفر در انتخابات شوراهای شهر در کرمانشاه
نهایی شد/ رقابت ۵.۵ نفر برای هر کرسی
ثبت‌نام یک‌هزار و ۷۶ نفر در انتخابات شوراهای شهر در کرمانشاه
نهایی شد/ رقابت ۵.۵ نفر برای هر کرسی

 جلیل بالایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، با اشاره به ثبت‌نام نهایی یک‌هزار و ۷۶ نفر دواطلبین شوراهای شهر در استان، اظهار داشت: حدود ۶۰ نفر در فرصت قانونی ثبت نام و در انتظار تایید فرمانداران هستند که در صورت تکمیل مدارک به آمار ثبت‌نام نهایی اضافه می‌شود. رقابت ۵.۵ نفر برای هر […]

 جلیل بالایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، با اشاره به ثبت‌نام نهایی یک‌هزار و ۷۶ نفر دواطلبین شوراهای شهر در استان، اظهار داشت: حدود ۶۰ نفر در فرصت قانونی ثبت نام و در انتظار تایید فرمانداران هستند که در صورت تکمیل مدارک به آمار ثبت‌نام نهایی اضافه می‌شود. رقابت ۵.۵ نفر برای هر کرسی

  وی ضمن تقدیر و سپاس از همه کسانی که با احساس مسئولیت نسبت به سرنوشت خویش و اداره امور شهرها و با شناخت دقیق از اوضاع کنونی برای عضویت در شوراهای شهر استان داوطلب و ثبت‌نام کردند، گفت: حضور و مشارکت نامزدها در گروه‌ها و اقشار مختلف مردم زمینه‌ساز یک مشارکت خوب و به لطف خدا یک رقابت جدی خواهد بود. 

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه نقش گروه‌های مرجع، تخصصی، صنفی و شخصیت‌های موثر و ذی‌نفوذ را در تشویق و ترغیب نیروهای متخصص و جوان را برای ثبت‌نام موثر دانست و از همکاری و احساس مسئولیت آنان تشکر کرد. 

وی بیشترین عدد مربوط به مدرک تحصیلی را  ۶۳۰ نفر و دارای مدرک تحصیلی لیسانس اعلام و اضافه کرد:  ۲۹۹  نفر فوق لیسانس، ۱۴ نفر دکتری، ۸۳نفر فوق‌دیپلم و ۳۲ نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستند.

بلایی میزان ایثارگری ثبت‌نام شدگان را ۱۷ درصد و سهم افرادی که سابقه عضویت در شورا را داشتند ۱۸ درصد بیان کرد و گفت: بالاترین عدد مربوط به شورای شهر کرمانشاه با ۲۲۵ داوطلب و کمترین مربوط به شهر گودین با هشت داوطلب است.

مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه با اشاره به تغییر رویکرد هوشمند نامزدها به سمت جوانان و متخصصین ابراز امیدواری کرد این تغییر پوشش دهنده کاهش کمی ‌۱۴ درصدی ثبت‌نامی‌ها به نسبت دوره پنجم و منجر به کیفی شدن و حرکت به سمت تخصصی شدن نهاد محلی شورا در ارایه خدمات و مدیریت شهری شود. 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
دورهمی در بین روستاییان باعث افزایش انتقال بیماری کروناخواهد شد

وی اظهار داشت: خوشبختانه در این دوره بیش از  ۸۷ درصد داوطلبین لیسانس و بالاتر هستند،  ۸۴ درصد داوطلبان زیر ۵۰ سال و حضور زنان ۱۱ درصد است که می‌تواند به فضای انتخابات امید و نشاط را تزریق کند.

سخنگوی ستاد انتخابات استان بر فصل الخطاب بودن فرمایش مقام معظم رهبری که عالمانه فرمودند«لاج دردهای کشور  انتخابات پرشور و انتخاب اصلح است» تاکید و از هیأت‌های اجرایی، نظارت، گروه‌های مرجع و همه کسانی که با ثبت‌نام خود به فرمان ایشان لبیک گفتند تقدیر و تشکر کرد.

بالایی با فرض تایید همه نامزدها برای هر کرسی شورای شهرها پنج و نیم نفر با هم رقابت می‌کنند، گفت: این عدد در کرمانشاه ۲۰ نفر و در شهرهای کوچک ۲ تا ۹ نفر است.

انتهای پیام/پ