ثبت‌نام ۱۰۷۶ داوطلب برای انتخابات شوراها در کرمانشاه/ احتمال
افزایش آمار ثبت‌نام کنندگان
ثبت‌نام ۱۰۷۶ داوطلب برای انتخابات شوراها در کرمانشاه/ احتمال
افزایش آمار ثبت‌نام کنندگان

ایسنا/کرمانشاه دبیر ستاد انتخابات ۱۴۰۰ استان کرمانشاه با اشاره به ثبت نام نهایی ۱۰۷۶ دواطلب شرکت در انتخابات شوراهای شهر در سطح استان، گفت: حدود ۶۰ نفر دیگر نیز در فرصت قانونی ثبت نام کرده و در انتظار تایید فرمانداران هستند که در صورت تکمیل مدارک به آمار ثبت نام نهایی اضافه می‌شوند. جلیل بالایی […]

ایسنا/کرمانشاه دبیر ستاد انتخابات ۱۴۰۰ استان کرمانشاه با اشاره به ثبت نام نهایی ۱۰۷۶ دواطلب شرکت در انتخابات شوراهای شهر در سطح استان، گفت: حدود ۶۰ نفر دیگر نیز در فرصت قانونی ثبت نام کرده و در انتظار تایید فرمانداران هستند که در صورت تکمیل مدارک به آمار ثبت نام نهایی اضافه می‌شوند.

جلیل بالایی اظهار کرد: بیشترین آمار ثبت نام کنندگان مربوط به شهر کرمانشاه با ۲۲۵ داوطلب و کمترین مربوط به شهر گودین با هشت داوطلب می باشد. 

وی به مدرک تحصیلی ثبت نام کنندگان نیز اشاره کرد و گفت:  ۶۳۰ نفر از ثبت نام کنندگان دارای مدرک تحصیلی لیسانس، ۲۹۹  نفر فوق لیسانس، ۱۴ نفر دکتری، ۸۳ نفر فوق دیپلم و ۳۲ نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستند.

سخنگوی ستاد انتخابات استان میزان ایثارگری ثبت نام شدگان را ۱۷  هم درصد و سهم افرادی که سابقه عضویت در شوراها داشته اند را  ۱۸ درصد اعلام کرد.

وی گفت: خوشبختانه در این دوره بیش از  ۸۷ درصد داوطلبین لیسانس و بالاتر  هستند،  ۸۴ درصد داوطلبان زیر ۵۰ سال دارند و میزان حضور زنان یازده درصد است که این شرایط می تواند به فضای انتخابات امید و نشاط  را تزریق کند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه گفت: با فرض تایید همه نامزدها برای هر کرسی شوراهای شهر در سطح استان به طور متوسط پنج و نیم نفر با هم رقابت می کنند. البته این عدد در شهر کرمانشاه ۲۰ نفر و در شهرهای کوچک بین دو تا ۹ نفر است.

بالایی در ادامه با تقدیر از همه کسانی که با احساس مسئولیت نسبت به سرنوشت خویش و اداره امور شهرها و با شناخت دقیق از اوضاع کنونی برای عضویت در شوراهای شهرهای استان ثبت نام کردند، گفت: حضور و مشارکت نامزدها در گروه ها و اقشار مختلف مردم  زمینه ساز یک مشارکت خوب و به لطف خدا یک رقابت جدی خواهد بود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مبارزه با آفت سن در ۲۸۰ هزار هکتار مزارع استانکرمانشاه

وی نقش گروه های مرجع، تخصصی، صنفی  و شخصیت های موثر و ذی نفوذ  را در تشویق و ترغیب نیروهای متخصص و جوان برای ثبت نام در انتخابات شوراها موثر دانست و از همکاری و احساس مسئولیت آنان تشکر کرد.

انتهای پیام