جذب سرمایه‌های بخش خصوصی راهکار اصلی ایجاد
اشتغال
جذب سرمایه‌های بخش خصوصی راهکار اصلی ایجاد
اشتغال

بازوند با بیان اینکه کاهش هر یک درصد نرخ بیکاری در استان نیازمند ایجاد ۲۱ تا ۲۴ هزار شغل جدید و پایدار است  گفت: این تعداد  شغل نیازمند ۸ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری است که دولت از تامین این منابع عاجز است. وی جذب سرمایه‌های بزرگ بخش خصوصی را راهکار اصلی برای ایجاد شغل […]

بازوند با بیان اینکه کاهش هر یک درصد نرخ بیکاری در استان نیازمند ایجاد ۲۱ تا ۲۴ هزار شغل جدید و پایدار است  گفت: این تعداد  شغل نیازمند ۸ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری است که دولت از تامین این منابع عاجز است.

وی جذب سرمایه‌های بزرگ بخش خصوصی را راهکار اصلی برای ایجاد شغل دانست و گفت: در کرمانشاه در زمینه برداشتن موانع سرمایه گذاری و جذب کارآفرینان موفق بوده‌ایم.

بازوند بخش خصوصی و جامعه را عرصه نوآوری، شکوفایی خلاقیت دانست و گفت: بخش دولتی در این میان باید با تسهیل‌گری و رفع موانع به کارآفرینان کمک کند.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه هم در این نشست گفت: طبق اصل ۴۴ قانون اساسی  از همکاری جوانان در مشارکت طرح‌های عمرانی استقبال می‌شود و باکمک‌های فنی، اعتباری و یارانه‌ی سود آنان را در پروژه‌های اقتصادی استان مشارکت خواهیم داد.

وفایی با اشاره به درد مزمن بیکاری گفت: افزایش نرخ تورم، جنگ، کاهش سهم جمعیتی در نواحی مرزی، تحریم‌های ظالمانه علیه ایران و موضوع کرونا دست به دست هم داده و بیکاری را در استان مزمن کرده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه به کاهش نرخ بیکاری از۲۲/۲ درصد به ۱۳/۸ در سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: برنامه‌های منسجمی از جمله سند رونق تولید، سند آمایش سرزمینی، جهش تولید و اقتصاد مقاومتی  تدوین شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
برگزاری اردو‌های راهیان‌نور در بستر فضای مجازی