جریمه ۵۳۰ میلیارد ریالی برای ۴ کشتارگاه متخلف در هرسین

  • افران
جریمه ۵۳۰ میلیارد ریالی برای ۴ کشتارگاه متخلف در هرسین

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: ۴ کشتارگاه در هرسین به علت عرضه مرغ خارج از شبکه، به مبلغ ۵۳۰ میلیارد و ۶۳۲ میلیون ریال جریمه شدند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، قهرمان شاهی، امروز _ دوشنبه هفتم خرداد _ به خبرنگاران پیرامون پرونده تخلف کشتارگاه‌های هرسین اظهار کرد: پرونده عرضه خارج از شبکه ۵۷ هزار و ۱۳۲ کیلوگرم مرغ به ارزش ۳۱ میلیارد و ۹۹۳ میلیون ریال در شعبه اول بدوی تعزیرات حکومتی هرسین رسیدگی شد.

وی در خصوص نتیجه پرونده تخلف این کشتارگاه افزود: شعبه با توجه به مدارک موجود اتهام عرضه خارج از شبکه را محرز، متهم را به پرداخت ۳۱۹ میلیارد و ۹۳۹ میلیون ریال جزای نقدی معادل ۱۰ برابر میزان ارزش تخلف محکوم کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه در خصوص سومین پرونده عرضه خارج از شبکه تصریح کرد: همچنین شعبه به پرونده عرضه خارج از شبکه ۹ هزار و ۹۲۸ کیلوگرم مرغ به ارزش پنج میلیارد و ۲۲۹ میلیون ریال رسیدگی و با توجه به حاضر نشدن متهم در تاریخ مقرر، اتهام انتسابی را محرز و متصدی مرغداری را به پرداخت ۱۱۱ میلیارد و ۱۹۳ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

وی همچنین پیرامون پرونده عرضه خارج از شبکه کشتارگاه دیگر به مقدار ۱۴ هزار و ۴۱۸ کیلوگرم مرغ زنده، گفت: پرونده این تخلف باارزش هشت میلیارد و ۷۴ میلیون ریال در شعبه اول بدوی تعزیرات حکومتی هرسین رسیدگی و متخلف به پرداخت ۸۰ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال جزای نقدی معادل ۱۰ برابر ارزش کالا محکوم شد.

شاهی همچنین در خصوص دیگر پرونده در این راستا خاطرنشان کرد: پرونده عرضه خارج از شبکه سه هزار و ۳۵۰ کیلوگرم مرغ به ارزش یک میلیارد و ۸۷۶ میلیون ریال در شعبه اول بدوی تعزیرات حکومتی هرسین رسیدگی و شعبه با توجه به مدارک موجود متصدی مرغداری را به پرداخت ۱۸ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال معادل ۱۰ برابر میزان تخلف جزای نقدی محکوم کرد.

وی افزود: متخلفان درمجموع به پرداخت ۵۳۰ میلیارد و ۶۳۲ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه در پایان گفت: با گزارش جهاد کشاورزی شهرستان هرسین پیرامون عرضه خارج از شبکه مرغ در چهار مرغداری پرونده تخلف این واحدها تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شد

کد خبر 757704

  • خودرو بر هشترود