جزئیات دیدار اعضای کمیته ویژه بررسی ناآرامی‌های 1401 با رئیسی

 جزئیات دیدار اعضای کمیته ویژه بررسی ناآرامی‌های 1401 با رئیسی

اعضای کمیته ویژه بررسی ناآرامی‌های سال 1401، پیش از ظهر امروز دوشنبه با ، رئیس‌جمهور دیدار کردند.

در این جلسه گزارشی از اقدامات این کمیته در راستای مأموریت‌های محوله از جمله بررسی ابعاد مختلف ناآرامی‌ها، سازوکار پیگیری شکایات آسیب‌دیدگان و مصدومان حوادث یا خانواده‌های آنان، جبران خسارات شهروندانی که در جریان این حوادث و ناآرامی‌ها دچار خسارات مادی یا آسیب‌های معنوی شده‌اند و احصای حقوق خانواده شهدا و جان‌باختگان به رئیس‌جمهور ارائه شد.

رئیسی در سخنانی با بیان اینکه کمیته ویژه بررسی ناآرامی‌های سال 1401 کمیته‌ای ملی است و همه دستگاه‌ها موظف به همکاری با این کمیته هستند، بر ضرورت جبران خسارت افرادی که حقوقشان تضییع یا دچار خسارت شده‌اند، تأکید کرد.

 جزئیات دیدار اعضای کمیته ویژه بررسی ناآرامی‌های 1401 با رئیسی

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه تلاش شود که حتی اگر به یک نفر ظلم شده است رسیدگی شود، اغتشاشات سال گذشته را ظلم به مردم و نظام دانست و ارائه روایت صحیح و منصفانه از این حوادث مبتنی بر واقعیات، مستندات و شهادت شهود به‌دور از هرگونه جانبداری را از جمله وظایف اصلی این کمیته عنوان کرد.

رئیسی تصریح کرد: آمریکا و بعضی از کشورهای اروپایی و معاندین به ملت ایران ظلم کردند و با طراحی اغتشاشات، امنیت، آرامش، کسب و کار و اذهان مردم عزیز را هدف قرار دادند، اما مردم با ایستادگی خود، آن‌ها را ناکام گذاشتند.