جمهوری اسلامی ایران در موضع اقتدار و قدرت قرار دارد

  • افران
جمهوری اسلامی ایران در موضع اقتدار و قدرت قرار دارد

امام جمعه موقت کرمانشاه گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران در موضع اقتدار و قدرت قرار دارد و در رأس حکومت ما رهبری حکیم است که در موضع‌گیری حمله به کنسولگری ایران در دمشق فرمودند «تجاوز به کنسولگری ما یعنی تجاوز به خاک ما و تنبیه می‌شوند و قطعاً تنبیه می‌شوند».

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، حجت‌الاسلام جواد فاطمی‌نسب ظهر امروز _جمعه بیست‌وچهارم فروردین_در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی این جمعه با توصیه همگان به تقوای الهی، اظهار کرد: بر اساس آیات و روایات، فلسفه و حکمت اصلی روزه‌داری دستیابی به تقوی الهی است.

وی افزود: مهمترین برکات تقوا این است که انسان متقی، مخلصین و پرهیزگار بر هوای نفس که عامل هلاکت است، تسلط و بر شیطان غلبه پیدا می‌کند.

امام جمعه موقت کرمانشاه تقوی را باعث عزتمندی و کرامت انسان دانست و گفت: انسان با تقوا با تسلط بر زبان خود در تمام مراحل زندگی خود خدا را ناظر بر اعمال و رفتار خود می‌بیند و بر اساس دستورات دین عمل می‌کند.

وی با تأکید بر رعایت تقوا در پوشش، گفت: لباس باید، لباس تقوا باشد نه لباس شهوت؛ باید پوشش بر اساس دستورات اسلام باشد، امروز شیاطین انسی و جنی برای به انحراف کشیدن جامعه اسلامی برای تمام لحظات زندگی انسان‌ها برنامه‌ریزی کرده‌اند یکی از برنامه‌ها روی حجاب، مد و پوشش با ارائه مدل است که متأسفانه برخی از این برنامه‌های دشمن تبعیت کرده‌اند.

حجت‌الاسلام فاطمی‌نسب تقوا دیگر را در تقوای معیشت عنوان کرد و افزود: انسان با تقوا همواره با یاد خدا گران فروشی، کم‌فروشی و احتکار نمی‌کند در اقتصاد، خرید و فروش، دادوستدهای خود رعایت انصاف و تقوا را دارد.

وی تقوا در کار را با خدمت بی‌منت و صادقانه به مردم معنا کرد و افزود: افراد متقی در هر مقام و منصبی صادقانه به مردم خدمت می‌کنند.

امام جمعه موقت کرمانشاه تقوای سیاسی را سخت‌ترین نوع تقوی دانست و خطاب به رجال سیاسی کشور، گفت: به فرموده رهبر انقلاب هر شخصی که در کار سیاست است سعی کند با مسائل سیاسی صادقانه، دردمندانه و از روی دلسوزی برخورد کند.

وی مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را یک امانت دانست و گفت: مسئولیت طعمه نیست، برای دستیابی به قدرت، جایگاه و محبوبیت نباید اعتقادات اسلام و نظام را زیرپا گذاشت؛ شخصی که در مقام تصمیم‌گیری است باید بر اساس مسائل دینی و فطری تصمیم بگیرد و همواره رضایت خداوند را مدنظر داشته باشد.

حجت‌الاسلام فاطمی‌نسب با تأکید بر لزوم قاطعیت نظام جمهوری اسلامی در برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی از جمله کشف حجاب، اظهار کرد: دستگاه دولتی در این راستا پای کار بیایند و از خود شروع کنند و موضع‌گیری و برخوردها بر اساس تقوا باشد.

امام جمعه موقت کرمانشاه گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران در موضع اقتدار و قدرت قرار دارد و در رأس حکومت ما رهبری حکیم است که در موضع‌گیری حمله به کنسولگری ایران در دمشق فرمودند؛ «تجاوز به کنسولگری ما یعنی تجاوز به خاک ما و تنبیه می‌شوند و قطعاً تنبیه می‌شوند».

وی تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران به هر کسی که بخواهد به خاک ما تعدی کند واکنش نشان می‌دهد و مردم هم حمایت می‌کنند.

حجت‌الاسلام فاطمی نسب با اشاره به ۲۹ فروردین‌ماه و روز ارتش، گفت: ارتش شجره طیبه است که در دفاع از انقلاب اسلامی در کنار سپاه و سایر نیروهای مسلح آماده از خودگذشتگی است.

کد خبر 743799

  • خرید چیلر
  • دستگاه حضور و غیاب