جهاددانشگاهی به کمک توسعه گردشگری کرمانشاه می‌آید

مسلم حدیدی رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه، در نشست انعقاد این تفاهم نامه، با بیان اینکه این سازمان فعالیت های گسترده و متنوعی دارد، اظهارکرد: جهاد دانشگاهی برخلاف سایر دستگاه های اجرایی، نهادی مساله محور است و تلاش می کند با تفاهم و تعامل با دستگاه های اجرایی، مشکلات آنها را احصاء کرده و برای حل آنها قدم بردارد.
وی به بخشی از فعالیت و ظرفیت های جهاددانشگاهی کرمانشاه اشاره کرد و گفت: ارائه آموزش‌های تخصصی، وجود مجموعه های پژوهش و فناوری، مرکز درمان ناباروری، حوزه فرهنگی و … از جمله این ظرفیت‌ها هستند.
وی تاکید کرد: در حوزه توانمندسازی مناطق حاشیه نشین، ما مدل بومی را طرح ریزی و آماده اجرا کرده ایم.
حدیدی از پارک علم و فناوری به عنوان یکی از ظرفیت های مهم جهاددانشگاهی کرمانشاه نام برد و گفت: در راستای عدالت توزیعی، فعالیت‌های حوزه فناوری و نوآوری را در هفت شهرستان توسعه داده‌ایم تا اگر کسی در خارج از مرکز استان به خدمات تخصصی نیاز داشت برای دریافت آن مجبور به آمدن به مرکز استان نباشد.
رئیس سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه این سازمان در حوزه آموزش و کارآفرینی نیز گام های مثبتی برداشته، عنوان کرد: به این منظور در حال راه اندازی مرکز شتابدهی شغلی با رویکرد صنایع فرهنگی و فناوری‌های نرم هستیم که در حوزه های صنایع دستی، امنیت، شبکه و گیم و انیمیشن و… شروع به کار خواهد کرد.
حدیدی با بیان اینکه جهاددانشگاهی کرمانشاه با این توان و ظرفیت به دنبال رشد و توسعه استان است، گفت: یکی از حوزه هایی که در سالهای اخیر مورد توجه قرار گرفته و به عنوان موتور محرکه توسعه استان مطرح شده، حوزه گردشگری است که حرکت خوبی در این حوزه آغاز شده و ما نیز در تلاشیم به سهم خود در این حوزه نقشی را برای توسعه استان ایفا کنیم.
وی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی با داشتن پتانسیل هایی همچون واحدهای فناور و دانش بنیان، گروه های پژوهشی، رسانه ها، زیرساخت تولید محتوا و…می تواند در این مسیر نقش آفرین باشد
رئیس سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه اظهار امیدواری کرد، با انعقاد این تفاهم نامه، دریچه‌ای تازه از تعاملات در حوزه های فرهنگی، علمی، آموزشی و پژوهشی بین سازمان جهاد دانشگاهی و میراث فرهنگی کرمانشاه ایجاد شود.
جهاد دانشگاهی توان تحول در صنایع دستی و گردشگری استان را دارد
داریوش فرمانی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه نیز در این نشست با ابراز رضایت از آغاز تعاملات با سازمان جهاد دانشگاهی، اظهارکرد: این همکاری و تعاملات در رشته های صنایع دستی، گردشگری و کارآفرینی آغاز می شود و در سایر حوزه ها نیز ادامه پیدا خواهد کرد.
وی افزود: باتوجه به رویکرد استان، توسعه گردشگری در دستور کار قرار گرفته و سازمان جهاد دانشگاهی باتوجه به ظرفیت های خوبی که دارد، در این مسیر می توانند کمک کننده باشد.
فرمانی یکی از خلاء های موجود در حوزه گردشگری را در بحث تبلیغات و بازاریابی خواند و گفت: سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه با استفاده از ظرفیت نخبگان خود در این زمینه می تواند تحولات خوبی را ایجاد کند.
وی خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه در حال حاضر با برگزاری رویداد، برپایی جشنواره ها، مستندسازی و تولید فیلم و کلیپ در تلاشیم تا این خلاء را تاحدودی جبران کنیم، اما جهاد دانشگاهی می تواند با کارهای نوآورانه در این حوزه تحول آفرین باشد.
مدیرکل میراث فرهنگی استان در ادامه در پاسخ به پیشنهادی که در این نشست برای تدوین نقشه راه گردشگری استان توسط سازمان جهاد دانشگاهی مطرح شد نیز گفت: گردشگری مسئله ای کاملا فرادستگاهی است و باید نقش هر دستگاه در مسیر توسعه گردشگری استان مشخص باشد، لذا تدوین یک سند و نقشه راه برای گردشگری استان توسط جهاددانشگاهی می تواند در این مسیر تاثیرگذار باشد و ما این نهاد را به عنوان بازوی محکمی در کنار خود می دانیم.

انتهای پیام

نوشته جهاددانشگاهی به کمک توسعه گردشگری کرمانشاه می‌آید اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.