جواد نکونام از خجالت یحیی گل محمدی و پرسپولیسی ها درآمد!/ ادعای جدید نکونام خبرساز شد

جواد نکونام از خجالت یحیی گل محمدی و پرسپولیسی ها درآمد!/ ادعای جدید نکونام خبرساز شد

قانون سقف بودجه، دستورالعملی است که ابتدای فصل توسط و سازمان لیگ وضع شد و در آن برای تیم‌های حاضر در ، باید تا میزان خاصی جهت عقد قرارداد بازیکنان و کادرفنی خود هزینه کنند.

این مسئله و محدود بودن سقف بودجه باعث شد تا برخی از تیم‌های مدعی لیگ برتر نسبت به آن معترض باشند. طبق قوانین، باشگاهی مانند استقلال باید نهایتا ۳۰۰ میلیارد برای تمام اعضای تیم خود در فصل جدید هزینه کند ولی پرسپولیس، سپاهان و تراکتور به دلیل حضور در آسیا، تا ۳۲۵ میلیارد تومان قادر به هزینه هستند.

در شرایطی که تمام تیم‌های لیگ با ارسال لیست هزینه‌های خود برای فصل جدید مدعی هستند سقف بودجه را رعایت کرده‌اند، اما تقریبا می‌توان گفت تمام باشگاه‌های مدعی کسب عنوان قهرمانی، دیگر رقبای اصلی خود را به دور زدن قانون و هزینه‌هایی بالاتر از سقف بودجه متهم کرده‌اند.

امروز نیز جواد نکونام در مصاحبه‌ای که انجام داد، تقریبا این موضوع را تکرار کرد و مدعی شد در میان تمام باشگاه‌هایی که برای قهرمانی می‌جنگند، استقلال تنها تیمی است که این موضوع را رعایت کرده است.

نکونام در صحبت‌هایش گفت: فکر می‌کنم استقلال تنها تیمی است که بین مدعیان قانون را می‌خواهد رعایت ‌کند. اگر قانون است، باید برای همه باشد. نمی‌شود یک باشگاه ۶۵۰ میلیارد تومان هزینه کند یا باشگاهی دیگر علاوه بر پول قرارداد، دلار، ماشین و آپارتمان به بازیکن بدهد و این وسط استقلال پسر خوب، منضبط و قانون‌مدار فوتبال ایران باشد. بچه‌های خوب فقط در قصه‌ها و فیلم‌ها برنده می‌شوند نه در دنیای فوتبال! به نظر من ساده لوحی است که باور کنیم همه باشگاه‌ها و رقیبان استقلال قانون را رعایت می‌کنند.

نکونام