جوانرود می‌تواند قطب گردشگری تجاری کرمانشاه شود

محمدطیب صحرایی، امروز(۲۰ آبان) در نشست با معتمدان و بزرگان شهرستان جوانرود، با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های این شهرستان، اظهار کرد: شهرستان جوانرود می تواند فردایی بهتر از امروز داشته باشد، درصورتی که مردم و مسئولین در کنار هم حرکت کنند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه باید نقاط قوت و ظرفیت‌های این شهرستان را تقویت کنیم، گفت: وجود بازارچه مرزی جوانرود و تردد زیاد مسافران به این شهرستان نشان می دهد که جوانرود می تواند قطب گردشگری تجاری در استان باشد.

وی تصریح کرد: البته باید زیرساخت های این شهرستان برای جذب گردشگران تقویت شود که در این رابطه باید از ظرفیت سرمایه گذاران بومی استفاده کرد و بوستان‌ها، مراکز تفریحی و بازارچه های جدید احداث شود که ما نیز از آنها پشتیبانی خواهیم کرد.

این مسئول در ادامه به موضوع کوله بری در شهرستان هم اشاره کرد و افزود: کوله بری سالهاست دغدغه مردم شهرستان است و در مجلس هم قانونی برای آن در نظر گرفته شده، اما در این چند ماه با مجوزی که از وزارت کشور گرفته ایم، پیگیر مجاز شدن چند معبر برای کوله بری هستیم.

وی اظهار کرد: در حال مذاکره با طرق عراقی هستیم تا بتوانیم این طرح را اجرایی کنیم و امیدواریم بزودی این توافق نهایی شود تا این ظرفیت در اختیار مردم بومی قرار گیرد و با آرامش و امنیت در زمینه تجاری رفت و آمد کنند.

صحرایی در ادامه در پاسخ به درخواست معتمدان و بزرگان جوانرود مبنی بر استفاده از نیروهای بومی این شهرستان در مناصب مختلف استانی، گفت: بکارگیری فرمانداری جوان و فعال با نگاهی کارشناسی از خود منطقه اورامانات حاکی از آن است که از نیروهای بومی منطقه استفاده می کنیم.

پیشنهاد فر نیوز
ضرورت پیگیری قطعی برق گسترده در صنایع کرمانشاه/ جفای وزارت نیرو در حق مردم استان

وی تاکید کرد: می توانستیم از مناطق دیگر استان، فرمانداری را برای این شهرستان انتخاب کنیم، اما از بین پیشنهادهای مختلف یک فرماندار بومی را انتخاب کردیم.

استاندار کرمانشاه همچنین از تلاش برای رفع مشکلات این شهرستان هم یاد کرد و افزود: در بحث وجود بافت فرسوده، جوانرود وضعیت بهتری نسبت به دیگر مناطق دارد، اما در مجموع موضوع بازسازی بافت های فرسوده در استان چندان رضایت بخش نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: طی روزهای آینده نشستی را با وزیر راه و شهرسازی خواهم داشت که یکی از مسائلی که در این نشست پیگیری می‌کنم موضوع بافت فرسوده استان است و امیدوارم بتوانیم با در نظر گرفتن مشوق‌هایی به بازسازی این مناطق شتاب ببخشیم.

استاندار کرمانشاه در ادامه به نزدیک شدن به سالگرد زلزله سال ۱۳۹۶ اشاره کرد و افزود: هرچند طی سال‌های گذشته جشن پایان بازسازی زلزله در استان گرفته شده، اما متاسفانه هنوز بسیاری از زیرساخت ها بصورت کامل بازسازی نشده و وارث مشکلات زیادی شده ایم که باید آنها را مرتفع کنیم.

انتهای پیام

نوشته جوانرود می‌تواند قطب گردشگری تجاری کرمانشاه شود اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.