حضور دو کشور عربی در فهرست برترین اقتصادهای آسیا در سال ۲۰۲۳

حضور دو کشور عربی در فهرست برترین اقتصادهای آسیا در سال ۲۰۲۳

حضور دو کشور عربی در فهرست برترین اقتصادهای آسیا در سال ۲۰۲۳

وب سایت «اینسایدر مانکی» در تازه ترین گزارش خود، پنج اقتصاد برتر آسیا از حیث درآمد سرانه شهروندان را معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار بازار؛ وب سایت «اینسایدر مانکی» در تازه ترین گزارش خود، پنج اقتصاد برتر آسیا از حیث درآمد سرانه شهروندان را معرفی کرد.

بر اساس اینفوگرافی منتشر شده از سوی این وب سایت، برترین اقتصادهای قاره آسیا طی سال ۲۰۲۳ عبارتند از:

۱)سنگاپور:
کشور سنگاپور با بالاترین درآمد سرانه در سال ۲۰۲۳ بالاترین میزان رشد اقتصادی را به خود تخصیص داده است. درآمد سرانه شهروندان سنگاپور در سال جاری ۱۳۳۱۱۰ دلار اعلام شده که بالاترین میزان درآمد سرانه آسیا را به خود تخصیص داده است. ارزش تولید ناخالص داخلی سنگاپور برای سال جاری میلادی حدود ۷۵۳.۲۷ میلیارد دلار اعلام شده است.

Central Area, Singapore - Wikipedia

۲)امارات متحده عربی:
کشور امارات نیز با درآمد سرانه ۸۸۹۶۰ دلار در سال، رتبه دومین اقتصاد آسیا در سال جاری میلادی را به خود تخصیص داده است. ضریب جینی درآمد سرانه این کشور نیز ۸۶.۹ درصد و ارزش تولید ناخالص داخلی امارات در سال ۲۰۲۳ حدود ۸۹۵.۱۷ میلیارد دلار اعلام شده است.

معجزهِ اقتصادی» امارات در دوران شیخ خلیفه

۳)هنگ کنگ:
هنگ کنگ از طی دهه های گذشته همواره یکی از کشورهای پیشرو در زمینه مبادلات مالی محسوب می شود؛ رتبه اقتصاد سوم آسیا در سال ۲۰۲۳ را به خود تخصیص داده است. درآمد سرانه شهروندان این کشور به طور متوسط ۷۲۸۶۰ دلار اعلام شده است. ارزش تولید ناخالص داخلی هنگ کنگ نیز ۵۹۰ میلیارد دلار اعلام شده است.

تور مجازی هنگ کنگ؛ شهر آسمان‌خراش‌ها - کجارو

۴)تایوان:
تایوان به عنوان جزیره ای کوچک، از صنعتی ترین کشورهای آسیا طی دهه های گذشته به حساب می آید. درآمد سرانه شهروندان تایوانی ۷۲۹۴۰ دلار در سال اعلام شده و همچنین ارزش تولید ناخالص داخلی آن نیز ۱.۶۹ تریلیون دلار اعلام شده است.

چطور از فرودگاه تائویوان تایوان به مرکز شهر برویم؟

۵) عربستان سعودی:
عربستان سعودی نیز طی سال های اخیر از رشد اقتصادی بسیار چشمگیری برخوردار بوده و درآمد سرانه آن نیز ۶۸۴۵۰ دلار اعلام شده است. همچنین ارزش تولید ناخالص داخلی این کشور در سال جاری، ۲.۲۵ تریلیون دلار اعلام شده است.

آمار جمعیت عربستان سعودی: 60 درصد زیر 30 ساله اند / 18 میلیون سعودی و 13  میلیون خارجی