حضور فعال دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در پیاده روی عظیم اربعین

حضور فعال دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در پیاده روی عظیم اربعین / برای ارائه خدمات درمانی به زائران اربعین آمادگی کامل داریم

به  گزارش فر نیوز دکتر محمدی رییس دانشگاه در حاشیه بازدید از پروژه قرارگاه عملیاتی اورژانس پیش بیمارستانی و خدمات سلامت دانشگاه در مرز خسروی و امکانات و تجهیزات فراهم شده برای ارائه خدمات بهداشتی درمانی لازم به زائران اربعین حسینی(ع) در سال ۱۴۰۲  پیاده روی عظیم اربعین از هفته آینده آغاز خواهد شد و ما استقرار تیم های بهداشتی و درمانی را جهت ارائه خدمات لازم به زائران ،از اواخر هفته آینده با تمام توان خواهیم داشت.

وی بیان داشت  :  در راستای حفظ سلامت زائران اربعین حسینی که وظیفه اصلی ما محسوب می شود ، در نقطه صفر مرزی و پایانه خسروی تعداد هفت بیمارستان و درمانگاه مستقر خواهند شد و برای ارائه خدمات درمانی به زائران اربعین آمادگی کامل داریم.

محمدی  تصریح  کرد :  بر این اساس دو بیمارستان صحرایی شامل یک بیمارستان ارتش در نقطه صفر مرزی و یک بیمارستان سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان در سه راه نصر آباد را با امکانات کامل راه اندازی خواهد شد.  علاوه بر این، پنج درمانگاه هم توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مرز خسروی مستقر خواهد شد که به فواصل مختلف و با هدف پوشش درمانی زائران در نقاط پر ازدحام تردد زائران در مرز خسروی در نظر گرفته شده است.

با توجه به اینکه امسال نیز بحث گرما زدگی را داریم ، علاوه بر فراهم ساختن امکانات لازم درمانی و از جمله اتاق سرد، تمام تجهیزات لازم، سرم و داروهای مورد نیاز جهت حفظ سلامت زائران و خدمات رسانی به زوار عزیز اربعین حسینی(ع) به بهترین نحو ممکن در نقطه صفر مرز خسروی فراهم شده است.

همچنین تعداد دو فروند بالگرد آمبولانس و بیش از یکصد دستگاه آمبولانس برای ارائه خدمات لازم در مسیر مستقر هستند. خوشبختانه تمام تمهیدات لازم در برگزاری پیاده روی عظیم اربعین و تردد زائران از مرز خسروی اندیشیده شده است و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز تمام توان خود را به کار می گیرد تا ارائه خدمات مطلوب بهداشتی درمانی به زائران به بهترین نحو ممکن انجام شود.