حضور یکپارچه و مشارکت همه جانبه مردم در انتخابات تکلیف شرعی است 

 

حضور یکپارچه و مشارکت همه جانبه مردم در انتخابات تکلیف شرعی است

امام جمعه کرمانشاه در همایش “بیمه اجتماعی حق همگانی” گفت: حضور یکپارچه و مشارکت همه جانبه مردم در انتخابات تکلیف شرعی است.

به گزارش خبرنگار فر نیوز( مسعود دریابار)حجت الاسلام حبیب‌الله غفوری نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه در همایش “بیمه اجتماعی حق همگانی” که صبح امروز با حضور مدیران و مسئولین کشوری برگزار شد اظهار کرد: بیمه اجتماعی از دغدغه مهم زندگی روزمره در دنیا است.

وی افزود: اینکه کرمانشاه رتبه اول در پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را به خود اختصاص داده است محور مهمی در تولید است که جای تقدیر دارد.

امام جمعه کرمانشاه اضافه کرد: انقلاب اسلامی بر خلاف سایر حکومت‌ها که با کودتا شکل گرفته از اساس با همت، شناخت، بصیرت و حضور مردم شکل گرفت و از ابتدای شکل‌گیری نظام، مشارکت مردمی برای انتخاب حکومت مد نظر قرار گرفت.

وی دو شاخصه مهم انقلاب اسلامی را اول؛ حکومت بر اساس قرآن و فرامین ائمه و دوم جمهوریت دانست و گفت: تمامی کارها در کشور با مشارکت مردم انجام می‌گیرد، اعضا مجلس با رای مردم انتخاب می‌شوند، قانون اساسی با رای مردم به تصویب رسید، اداره کشور توسط رئیس جمهور است که به وسیله مردم انتخاب می‌شود، انتخاب رهبر هم به انتخاب مردم است که به واسطه مجلس خبرگان که مردم اعضای آن را انتخاب می‌کنند انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام غفوری دو عرصه پیش‌رو در کشور شامل؛دهه فجر و انتخابات را تکلیف شرعی برای حضور یکپارچه و مشارکت همه جانبه برشمرد و گفت: هر رای به منزله تیری است که به قلب دشمنان خواهد نشست، برگ برنده ملت انتخابات است و ملت ما قدر استقلال و سربلندی را می‌دانند و دشمن را با حضورشان که منشا اجر است ناکام خواهند گذاشت، همانطور که طی ۴۵ سال گذشته این کار انجام گرفته است.