حمایت دستگاه قضا از طرح برخورد با کشف حجاب در خودرو
حمایت دستگاه قضا از طرح برخورد با کشف حجاب در خودرو

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه با تاکید براینکه خودرو حریم شخصی نیست، گفت: کشف حجاب و عادی سازی بی حجابی در جامعه اقدامی خلاف قانون، ارزش‌ها و هنجار‌های جامعه است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، شهرام کرمی با اشاره به اجرای طرح مقابله با کشف حجاب در خودرو اظهار داشت: با توجه […]

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه با تاکید براینکه خودرو حریم شخصی نیست، گفت: کشف حجاب و عادی سازی بی حجابی در جامعه اقدامی خلاف قانون، ارزش‌ها و هنجار‌های جامعه است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، شهرام کرمی با اشاره به اجرای طرح مقابله با کشف حجاب در خودرو اظهار داشت: با حمایت دستگاه قضا از طرح برخورد با کشف حجاب در خودروتوجه به اینکه قانونگذار عدم رعایت حدود حجاب اسلامی و کشف حجاب در خودرو را موجب جریمه و مجازات می‌داند، بنابراین اجرای این طرح توسط نیروی انتظامی مورد حمایت دستگاه قضایی قرار دارد.

وی افزود: بر این اساس نیروی انتظامی باید به وظایف قانونی خود برای برخورد با ناهنجاری‌ها عمل کند.

کرمی خاطرنشان کرد: در صورتی که عدم رعایت حجاب و عفاف در یک خودرو برای اولین بار صورت گیرد، پلیس صرفا یک پیام هشدار برای مالک خودرو ارسال می‌کند، با تکرار این عمل برای بار دوم توجیه و اخذ تعهد از مالک در دستور کار قرار خواهد گرفت و با تکرار آن برای بار سوم خودرو توقیف می‌شود.

دادستان کرمانشاه یادآور شد: اگر این عمل برای بار چهارم تکرار شود علاوه بر توقیف خودرو، مالک با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌های حوزه فرهنگ برای کاهش بی حجابی باید پای کار باشند، گفت: در کنار برخورد قانونی باید اقدامات فرهنگی نیز در دستور کار قرار گیرد.

شهرام کرمی هدف از اجرای طرح صیانت از عفاف و حجاب در خودرو‌ها را حفظ نظم جامعه اعلام کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
نام‌گذاری ۷ کوچه و خیابان  بنام شهدا مزین شد