حملات پهپادی بامدادی ارتش اوکراین به مسکو

حملات پهپادی بامدادی ارتش اوکراین به مسکو

«سرگئی سوبیانین» شهردار مسکو در پی به پایتخت روسیه گفت: یک پهپاد در خارج از شهر سرنگون و پهپاد دیگر به ساختمانی در حال تأسیس در بخش مالی این شهر برخورد کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، اوکراین در هفته‌های اخیر حملات پهپادی متعددی را در مسکو انجام داده است که شماری از این پهپادها توسط سامانه‌های پدافند هوایی روسیه منهدم شدند.

طبق گزارش‌های اولیه این حمله بامدادی هیچ تلفاتی نداشته است.

در پی این حمله پهپادی همه فرودگاه‌های مسکو موقتاً تعطیل شدند.

در همین ارتباط، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: بامداد ۲۳ اوت (یکم شهریور) نیروهای پدافند هوایی تلاش دیگری از سوی رژیم کی‌یف برای انجام حمله تروریستی توسط سه هواپیمای بدون سرنشین به شهر مسکو را خنثی کردند.

در این بیانیه آمده است که دو پهپاد مهاجم به مسکو، توسط سامانه‌های پدافند هوایی بر فراز مناطق «موژایسکی» و شهر «خیمکی» در منطقه حومه مسکو منهدم شدند.

سومین پهپاد با استفاده از جنگ الکترونیکی دفع شد و با از دست دادن کنترل، با ساختمانی در حال ساخت در محله «ماسکوا- سیتی» در مسکو برخورد کرد.

حملات پهپادی بامدادی ارتش اوکراین به مسکو

این حملات تلفات جانی در پی نداشته است.

حمله پهپادی به مسکو در حالی است که «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه، روز سه‌شنبه به «آنالنا بائربوک» وزیر امور خارجه آلمان هشدار داد که توجیه حملات تروریستی رژیم کی‌یف به عنوان «حمایت از تروریسم» شناخته می‌شود و ممکن است عواقب غم‌انگیزی در داخل آلمان داشته باشد.

وزیر خارجه آلمان درباره حملات پهپادی اوکراین به شهرهای روسیه گفته بود با توجه به اینکه روسیه به اهداف غیرنظامی در اوکراین حمله کرده است، کی‌یف نیز حق دفاع از خود را دارد.

پیشنهاد فر نیوز
رکورد حضور تماشاگر در جام جهانی شکست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *