خبری جالب از بازی امروز استقلال| چشمی تنها بازمانده از دیدار افتتاحیه تاریخی آبی‌ها

خبری جالب از بازی امروز استقلال| چشمی تنها بازمانده از دیدار افتتاحیه تاریخی آبی‌ها

«معجزه آبادان هنوز تکمیل نشده است. بابت این اراده‌ای که همه به کار بستند احساس خیلی خوبی داشته و داریم به اهداف‌مان می‌رسیم. امیدوارم که این نتایج ادامه داشته باشد و بتوانیم درنهایت این هدف را محقق کنیم.» این بخش مهمی از صحبت‌های عبدالله ویسی، سرمربی در آستانه دیدار برگشت تیمش با استقلال در تهران بود؛ دیداری که ۳ امتیاز آن می‌توانست شاگردان را در کورس قهرمانی نگه داشته و از سوی دیگر حداقل امتیاز آن نیز کمک شایانی به ماندن نفت‌آبادان در لیگ برتر کند؛ اتفاقی که ویسی از آن به‌عنوان یک معجزه نام برده که درنهایت هم محقق شد.

استقلال درحالی‌که در لیگ برتر از پرسپولیس شکست خورده بود و برای باقی‌ماندن در جمع مدعیان قهرمانی به ۳ امتیاز دیدار با نماینده آبادان نیاز داشت در تهران و در بدترین زمان ممکن با یک نمایش ضعیف مقابل این تیم متوقف شد تا ساپینتو و شاگردانش از همین دیدار از مسیر قهرمانی دور و دورتر شوند. این درحالی است که حالا با تغییرات فنی ایجاد شده در جمع آبی‌ها و جایگزینی نکونام با ساپینتو؛ استقلال خیلی زودتر از انتظار به تیمی رسیده که سال گذشته مانع جدی از قهرمانی این تیم شده و در برهه زمانی فعلی در همین اولین گام درحالی‌که حال و روز خوشی هم ندارد انتقام توقف بدموقع جلوی نفت را گرفته و با کسب نتیجه‌ای مناسب با دست پر به تهران برگردد. البته این فرصت انتقام می‌تواند برای استقلالی‌ها دوجانبه باشد؛ از این جهت که درست ۶ سال پیش و در چنین روزهایی شاگردان علیرضا منصوریان در دیداری که کاملا تحت‌تاثیر نمایش هجومی صنعت نفت بود با گل دقیقه ۱۸ کرار جاسم که از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید، از شاگردان فراز کمالوند شکست خورد و حالا شاگردان نکونام این فرصت را دارند تا این شکست را از این جهت که دیدار امشب نیز به‌عنوان دیدار ابتدای فصل آبی‌ها برگزار می شود جبران کند.

روزبه چشمی

استقلال در این دیدار با ترکیب سیدمهدی رحمتی، پژمان منتظری، عظیم گوک، وریا غفوری، میلاد زکی‌پور، روزبه چشمی، خسرو حیدری، حسن بیت‌سعید (۵۷ – سرور جباروف)، داریوش شجاعیان، جابر انصاری (۷۲‌- علی قربانی) و سجاد شهباززاده (۸۷ – یعقوب کریمی) مقابل حریف جنوبی خود در دیدار ابتدای فصل به میدان رفت. نکته قابل توجه اینکه از این دیدار فقط روزبه چشمی در ترکیب استقلال باقی‌مانده است. در این دیدار علیرضا منصوریان، سرمربی استقلال در شروع لیگ هفدهم یک رکورد منفی دیگر را به ثبت رساند. استقلال برای اولین‌بار در تاریخ لیگ برتر بازی افتتاحیه را به‌عنوان بازنده میدان را ترک کرد تا شروع فصل تازه برای منصوریان و استقلال خوش‌یمن نباشد. این دیدار درحالی برگزار شد که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال سه بازیکن استقلال یعنی مهدی قایدی، امید نورافکن و سیدمجید حسینی را به‌دلیل عدم حضور در اردوی تیم امید محروم کرده بود. باشگاه استقلال به این سه بازیکن اجازه حضور در اردوی تیم ملی امید را نداده بود. این در شرایطی است که استقلالی‌ها برای دیدار امشب شرایط تقریبا مشابهی دارند؛ چراکه شنیده می‌شود به‌خاطر عدم‌ثبت قرارداد چند بازیکن اسمی این تیم، آنها احتمالا دیدار اول تیم خود را از دست خواهند داد.