خبر مهم رئیس سازمان بورس درباره دامنه نوسان
خبر مهم رئیس سازمان بورس درباره دامنه نوسان

محمدعلی دهقان دهنوی، رییس سازمان بورس در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد گفت: در جلسه سه‌شنبه شورای عالی بورس با بررسی نتایج گرفته شده از اجرای تصمیم اخیر در خصوص این مساله تصمیم گیری می‌کنیم. وی افزود: دامنه نوسان ابزار کنترل هیجان در بازار است و چنانچه رفتارهای هیجانی در بازار کاهش یابد نسبت به بازگرداندن […]

محمدعلی دهقان دهنوی، رییس سازمان بورس در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد گفت: در جلسه سه‌شنبه شورای عالی بورس با بررسی نتایج گرفته شده از اجرای تصمیم اخیر در خصوص این مساله تصمیم گیری می‌کنیم.

وی افزود: دامنه نوسان ابزار کنترل هیجان در بازار است و چنانچه رفتارهای هیجانی در بازار کاهش یابد نسبت به بازگرداندن دامنه اقدام می کنیم.

دهنوی، گفت: استقلال در ساختار بازار سرمایه وجود دارد و فعالیت دولت در بازار سرمایه با دو جنبه است. یکی جنبه حمایت دولت از بازار و دیگری استفاده از بازار برای تامین مالی یا عرضه سهام، در حالت دوم دولت باید با قوانین بازار حرکت کند.

وی در خصوص انتشار اوراق خاطرنشان کرد: درخواست ما از بانک مرکزی این است، که تنظیم نرخ سود به نحوی باشد که اوراق بدهی جذاب تر از بازار سرمایه نباشد و به رشد بورس آسیب نزند.

 

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کرمانشاه توانایی میزبان در مسابقات مختلف را دارد