خدمت به خانواده شهدا، وظیفه شرعی و ملی ما است

  • افران
خدمت به خانواده شهدا، وظیفه شرعی و ملی ما است

معاون استاندار کرمانشاه گفت: وظیفه شرعی و ملی ما است که به خانواده شهدا خدمت کنیم و به همین خاطر اصلا پذیرفته نیست اعتبار توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را در اولویت قرار ندهیم.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، علی شعبانی شامگاه _ یکشنبه ششم خرداد _ در اولین جلسه شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان که در سرسرای شهید سلیمانی استانداری کرمانشاه برگزار شد؛ به ایثار و فداکاری خانواده شهدا و ایثارگران در پی شهادت فرزندان و پدران آنها اشاره کرد و افزود: همه ما مدیون خون شهدا و ایثارگران خانواده آنها هستیم.

وی با اشاره به نحوه زندگی برخی از خانواده شهدا که با وجود داشتن فرزند کوچک برای دفاع از کشور جان فدایی کردند بیان کرد؛ وظیفه شرعی و ملی ما است که به خانواده شهدا خدمت کنیم و به همین خاطر اصلاً پذیرفته نیست اعتبار توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را در اولویت قرار ندهیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه در ادامه گفت: الان نوجوانان و جوانان ما هیچ از زحمت، فداکاری، بمباران و جنگ و دفاع مقدس نمی‌دانند لذا در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید بسیار کنیم.

وی در ادامه با اشاره به کارنامه درخشان رئیس جمهور شهید در همه حوزه‌ها؛ از دستگاه‌های اجرایی خواست این موضوع را به اطلاع مردم برسانند و تبیین کنند.

کنگره شهدای غریب در استان کرمانشاه برگزار می‌شود

خسرو شهیدی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه نیز در این جلسه مهمترین برنامه این نهاد را برگزاری کنگره شهدای غریب در اسارت، برگزاری مراسم‌های متعدد شهادت رئیس جمهور شهید در سطح استان تا چهلم این شهید و اجرای برنامه طرح سپاس و دیگر خدمات این نهاد عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود؛ توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را از مهمترین برنامه‌های بنیاد شهید اعلام کرد و افزود: همه دستگاه‌های اجرایی طبق قانون موظف به هم افزایی در توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند و باید گزارش فعالیت خود را در این حوزه به بنیاد شهید ارسال کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه بیان کرد: در سال گذشته از ۵۰ دستگاه و نهاد اجرایی استان فقط تعدد ۲۵ اداره عملکرد خود را در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با اعتبار بیش از ۳۲ میلیارد ریال گزارش کرده‌اند و نصف دیگر با وجود مکاتبه مکرر هنوز گزارشی ارائه نکرده‌اند.

وی در ادامه از دستگاه‌های اجرایی خواست در حوزه فعالیت توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به انجام کارهای فرهنگی نوآورانه و جدید روی بیاورند و مثل سالیان گذشته به تکرار برخی کارهای روزمره نپردازند.

بیش از ۲۷ عملیات طی دوران دفاع مقدس در کرمانشاه از جمله مرصاد، بازی دراز، تنگ حاجیان، محمد رسول الله (ص)، والفجر ۱۰، مطلع‌الفجر انجام شده و همچنین شهر نودشه و روستاهای زرده و دیره شهرستان دالاهو در دوران جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شدند و اینها همگی سندی بر پایداری مردم این دیار است.

کد خبر 757400