خروج ۱۷ شهرک شهر کرمانشاه از بن‌بست

  • افران
خروج ۱۷ شهرک شهر کرمانشاه از بن‌بست

شهردار کرمانشاه گفت: با احداث ۲۳ کیلومتر معبر جدید توانستیم ۱۷ شهرک کرمانشاه را از بن‌بست خارج کنیم.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، نادر نوروزی امروز _دوشنبه، بیست‌وهشتم خرداد_ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرداری کرمانشاه در صورت صدور استعلامات و وجود نقشه تأیید شده نظام مهندسی ظرف یک هفته پروانه ساخت را صادر می‌کند.

وی ضمن تأکید بر این نکته که شهرداری هیچ رقمی بابت صدور پروانه اخذ نمی‌کند، افزود: شهرداری کرمانشاه در بحث صدور پروانه از سرعت قابل قبولی برخوردار است و از این بابت در مناطق حاشیه و بافت فرسوده شهری حائز رتبه سوم کشوری هستیم.

شهردار کرمانشاه تصریح کرد: مهم‌ترین چالش‌های این حوزه تأخیر در پاسخگویی از سوی دستگاه‌های خدمات‌رسان و نظام مهندسی است.

وی یکی دیگر از موانع صدور پروانه در بافت تاریخی شهر را محدودیت طبقات دانست و افزود: برای رفع این مشکل مشاور گرفته شده است تا حریم‌های میراث را مشخص کند، لذا توانستیم بخشی از مشکل را رفع کنیم که باعث تحرک در بافت مرکزی شده است.

نوروزی با اشاره به وجود ۲۶ شهرک حاشیه‌ای که در طول دوران جنگ تحمیلی به وجود آمده است، ادامه داد: عمده بافت ناکارآمد شهری در این شهرک‌ها قرار دارد که هیچکدام بر اساس قوانین شهرسازی احداث نشده و دارای مشکلات بسیار زیادی است که باید آن‌ها را بر اساس ضوابط شهرسازی ضابطه‌مند کنیم.

وی گفت: طی مدت این ۲ سال تمرکز خود را بر این ۲۶ شهرک و مناطق حاشیه‌ای گذاشته و توانستیم معبر و راه دسترسی برای این‌ها ایجاد کنیم.

شهردار کرمانشاه افزود: تاکنون در کرمانشاه ۲۳ کیلومتر بلوار برای به هم پیوستن این شهرک‌ها احداث کردیم که نتیجه آن این بود که ۱۷ شهرک را از بن‌بست خارج کنیم.

وی گفت: در طی این ۲ سال ۲۸۰ هزار تن عملیات آسفالت‌ریزی اجرا شده که ۲۰ درصد در سال ۱۴۰۱ و ۲۰ درصد در سال ۱۴۰۲ و در مجموع ۴۰ درصد از کل مساحت معابر شهرک‌ها و نقاط حاشیه شهر را آسفالت شده است.

نوروزی معابر خاکی شهر را ۳۵۰ هزار متر مربع عنوان کرد که برای انجام آسفالت آن‌ها به ۲۵۰۰ تن قیر نیاز است.

کد خبر 763988

  • خودرو بر هشترود
  • خرید پمپ حلزونی