خسارت ۹ هزار میلیارد تومانی کرونا به اقتصاد کرمانشاه/ طرح
پیاده‌راه مدرس در صورت رضایت بازاریان اجرایی می‌شود
خسارت ۹ هزار میلیارد تومانی کرونا به اقتصاد کرمانشاه/ طرح
پیاده‌راه مدرس در صورت رضایت بازاریان اجرایی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، هوشنگ بازوند امروز در نشست صمیمانه با جمعی از بازاریان قدیمی خیابان مدرس که با حضور مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت، شهردار کرمانشاه و نمایندگان اتاق اصناف برگزار شد؛ با تجلیل ویژه از نقش‌‌آفرینی‌های برجسته بازاریان در عرصه‌ها و مقاطع مختلف قبل و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، هوشنگ بازوند امروز در نشست صمیمانه با جمعی از بازاریان قدیمی خیابان مدرس که با حضور مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت، شهردار کرمانشاه و نمایندگان اتاق اصناف برگزار شد؛ با تجلیل ویژه از نقش‌‌آفرینی‌های برجسته بازاریان در عرصه‌ها و مقاطع مختلف قبل و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: بازاریان در پیش از انقلاب با حضرت امام (ره) در ارتباط نزدیک بودند و علاوه بر پشتیبانی از نهضت اسلامی و نیروهای انقلابی، با اعتصاب‌هایی که انجام دادند، رژیم پهلوی را فلج کردند و تمامی این تلاش‌ها و جانفشاهی برای رضای خدا و ترویج اسلام بود. 

وی افزود: در دوران جنگ تحمیلی هم بازاریان از پشتیبانی کنندگان اصلی جبهه‌ها بودند و در ساماندهی گسترده‌ کمک‌ها نقش بسیار برجسته‌ای داشتند.

استاندار کرمانشاه در ادامه به نقش ممتاز بازاریان کرمانشاه در بحران زلزله اشاره کرد و گفت: در زلزله آبان ۹۶ اولین استارت گسترده کمک به آسیب‌دیدگان را بازاریان شریف و نوع‌دوست کرمانشاهی آغاز کردند.

وی در ادامه به خسارت ۹ هزار میلیارد تومانی کرونا به اقتصاد کرمانشاه اشاره کرد و گفت: هرچند بخش قابل توجهی از این خسارت‌های کرونا متوجه بازاریان شده است ولی این عزیزان هیچ‌وقت کارگری را از کار بیکار نکردند.

بازوند تاکید کرد: علی‌رغم رکود اقتصادی دوران کرونا بازاریان ۵ هزار شغل را تثبیت کردند و همچنین علاوه بر آن  ۸ هزار شغل جدید هم ایجاد کردند که تاریخ از این حرکت ماندگار به نیکی یاد خواهد کرد.

دستفروشان خیابان مدرس به زودی ساماندهی می‌شوند

وی گفت: بازاریان خیابان مدرس سالیانه مالیات و عوارض می‌پردازند و شهرداری و مجموعه مدیریت استان موظف است از اقتصاد و معیشت این قشر شریف دفاع کند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
15قربانی در تصادف اتوبوس با تریلی در بروجرد

استاندار کرمانشاه به ضرورت ساماندهی دست فروشی خیابان مدرس اشاره کرد و گفت: حضور بی‌‌ضابطه دستفروشان در خیابان مدرس موجب بی‌نظمی می‌شود و امنیت روانی بازاریان و شهروندان را مختل می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این‌ها فضا و حریم پیاده‌رو یک حق مسلم شهروندی است و نباید اجازه دهیم اشغال شود.

بازوند گفت: دست‌فروشی یک پدیده فراگیر در جهان سوم است و مختص کرمانشاه نیست و باید برای ساماندهی آن به شکل منطقی برنامه‌ریزی کنیم.

وی ادامه داد: در همین راستا نشست مشترکی با حضور نمایندگان سازمان صمت، اتاق اصناف و حوزه اقتصادی استانداری برگزار می‌شود و برنامه‌ریزی مناسبی برای سامان‌دهی دستفروشان و جانمایی جاهای جدید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت خواهد گرفت.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: مدیریت ارشد استان جایگاه ویژه‌ای برای بازاریان در روند توسعه استان قائل است و پروژه‌هایی مانند طرح پیاده‌راه مدرس تنها در صورت رضایت و مشارکت این عزیزان اجرایی می‌شود.

بازوند تاکید کرد: از نظر مدیریت ارشد استان هر پروژه‌ای که به معیشت و اقتصاد بازاریان شریف کرمانشاه لطمه بزند، قابلیت اجرایی ندارد.

انتهای پیام/پ