خشم «زلنسکی» از تل آویو

خشم «زلنسکی» از تل آویو

شبکه صهیونیستی کان گزارش داد که دفتر «ولودیمیر » رئیس جمهور عملاً شخصیت‌های صهیونیستی را طی روزهای گذشته کرده و نشانه‌های خشم زلنسکی و اطرافیان وی علیه مسئولان صهیونیست نمایان شده است.

بر اساس این گزارش، منابع دیپلمات اعلام کرده‌اند که دفتر زلنسکی عملاً مسئولان رژیم صهیونیستی را نادیده می‌گیرند به طوری که ماه گذشته «آندره یرماک» شخص دوم نظام حاکم در کی‌یف تماس تلفنی یک مسئول صهیونیست را پاسخ نداد و گفت: از نتانیاهو انتظار داریم حمایت خود را از کی‌یف اعلام کرده و به این شهر بیاید.

شبکه کان گزارش داد: علاوه بر این طی هفته‌های اخیر، از سفرای کشورهای مختلف جهان در اوکراین به عنوان کشورهای حامی کی‌یف به دفتر رئیس جمهور این کشور دعوت به عمل می‌آید اما سفیر تل آویو در میان دعوت شدگان نبوده و نیست.

منابع اوکراینی اعلام کرده‌اند که دلیل این بی توجهی نسبت به سفیر رژیم صهیونیستی خشم زلنسکی از تل آویو به دلیل عدم حمایت از کی‌یف در برابر روسیه است.

روزنامه اورشلیم پست طی روز گذشته گزارش داد که اوکراین یک پیام تهدیدآمیز خطاب به تل آویو ارسال کرده مبنی بر اینکه باید اقدامات رژیم صهیونیستی در خصوص بیرون راندن اوکراینی‌ها از اراضی اشغالی متوقف شود در غیر این صورت طی سال جاری صهیونیست‌ها اجازه ورود به شهر اومان اوکراین را نخواهند داشت.

یک هفته قبل سفارت اوکراین در تل آویو به نمایندگی از زلنسکی رئیس جمهور این کشور به مسئولان رژیم صهیونیستی درباره اخراج اوکراینی‌ها از سرزمین‌های اشغالی هشدار داده بود.

خشم «زلنسکی» از تل آویو

همچنین روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» اعلام کرده است که برخی بیمارستان‌های رژیم صهیونیستی پناهندگان اوکراینی را بیرون کرده و از ارائه خدمات درمانی به آنها خودداری کرده‌اند.

این بیمارستان‌ها اعلام کردند که دلیل این اقدام عدم پرداخت بودجه بیمه ویژه آن‌ها از سوی وزارت دارایی است. در این گزارش آمده است که رژیم صهیونیستی بیمه درمانی برای پناهندگان اوکراینی را که از دو هفته پیش تمام شده، تمدید نکرده است.