خشم شدید «موساد» از لو رفتن ماجرای لیبی

خشم شدید «موساد» از لو رفتن ماجرای لیبی

رسانه‌های عبری زبان گزارش دادند که مسئولان سرویس جاسوسی موسوم به نسبت به لو رفتن نشست وزرای خارجه این رژیم و خشمگین و عصبانی هستند.

بر اساس این گزارش، یک مسئول صهیونیست اعلام کرده بود که این دیدار به مدت بیش از یک ساعت به طول انجامیده و پیش از آن در سطوح بالا بر سر برگزاری نشست مذکور توافق شده بود.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» روز گذشته گزارش داد که بعد از چند ساعت از انتشار اخبار مربوط به دیدار محرمانه میان وزرای خارجه رژیم صهیونیستی و لیبی در پایتخت ایتالیا، واکنش‌های شدیدی میان احزاب و مردم در لیبی به وجود آمد.

بر اساس گزارش این روزنامه صهیونیستی، فعالیت «نجلاء المنقوش» وزیر خارجه زن لیبی بعد از انتشار اخبار این دیدار متوقف شده است. گزارش‌های منتشر شده بیانگر آن است که وی سوار بر یک هواپیمای دولتی به ترکیه فرار کرده است.

روزنامه یدیعوت آحارونوت اضافه کرد: هواپیمای فالکون متعلق به دولت لیبی طی شب گذشته به صورت غیرمعمول این کشور را ترک و بامداد در استانبول فرود آمد.

خشم شدید «موساد» از لو رفتن نشست وزرای خارجه رژیم صهیونیستی ولیبی

در حالی که وزارت خارجه لیبی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود این نشست غیررسمی و تصادفی بوده، روزنامه یدیعوت آحارونوت گزارش داد که بر اساس گفته‌های منابع سیاسی این نشست تصادفی نبوده بلکه از قبل برنامه ریزی شده و با هماهنگی مسئولان برجسته لیبی صورت گرفته است.

گفتنی است در پی افشای وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از نشست هفته گذشته خود با همتای لیبیایی خود در شهر رم، پایتخت ایتالیا، شهرهای مختلف لیبی از جمله شهر بندری زاویه و تاجوراء کانون تظاهرات ضد دولتی بودند.

نمایندگان احزاب سیاسی و تظاهرات کنندگان خشمگین با محکوم کردن دیدار وزیر خارجه لیبی با همتای صهیونیستی خواستار برکناری نجلاء المنقوش از پست وزارت خارجه و پیگرد قضائی وی شدند. تظاهرات کنندگان در حمایت از آرمان فلسطین و قدس اشغالی روز یکشنبه پرچم رژیم موقت صهیونیستی را به نشانه اعتراض آتش زدند.