خنثی‌سازی برنامه تروریستها در تاسوعا و عاشورا توسط سپاه

خنثی‌سازی برنامه تروریستها در تاسوعا و عاشورا توسط سپاه

سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور در بیست و چهارمین مجمع عالی فرماندهان و با اشاره به فعالیت‌ها و عملکرد این نیرو در سالهای اخیر گفت: فعالیت‌های نیروی زمینی سپاه در ۳ محور اصلی عملیات جاری در شمال غرب، غرب و جنوب شرق کشور، آمادگی برای تهدیدات بالقوه و مبارزه با گروهک های ضد انقلاب متمرکز است.

وی افزود: در منطقه شمال غرب و جنوب شرق کشور بعضا با تهدیداتی از سوی گروهکهای تروریستی مواجه هستیم که نیروی زمینی سپاه در این زمینه مقتدرانه عمل کرده است. ما از سال ۱۳۸۸ عملیات نظامی علیه گروهک های تروریستی را در جدار مرزهای شمال غرب کشور انجام دادیم و گروهک های تروریستی امروز در موضع انفعال و انزوا هستند.

سردار پاکپور با اشاره به اقدامات راهبردی نیروی زمینی سپاه در شمال غرب و غرب کشور تصریح کرد : در عملیات «ربیع» هدف ما این بود که ضد انقلاب را با عملیات پهپادی و موشکی مجبور کنیم که خلع سلاح شوند و یا به اردوگاه‌های خود بازگردند. این اقدام یک عملیات دقیق بود که با هفتاد موشک و دهها پهپاد انجام شد که نتیجه آن وارد آمدن آسیب جدی به بدنه گروهکهای ضد انقلاب در اقلیم شمال عراق بود.

خنثی‌سازی برنامه تروریستها در تاسوعا و عاشورا توسط سپاه

فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به امنیت قابل قبول مرزهای کشور اعم از جنوب شرق نیز گفت: در تاسوعا و عاشورای حسینی دشمنان برنامه‌هایی برای اقدامات تروریستی و ناامن سازی داشتند که با اعزام پنج تیپ تکاور به مناطق مرزی توطئه آن ها را خنثی کردیم و به توفیق الهی از آمادگی لازم برای برخورد با هرگونه اقدام نا امن کننده برخورداریم.