خون شهدای خدمت سبب استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران می‌شود

  • افران
خون شهدای خدمت سبب استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران می‌شود

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: با شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانش، این انقلاب باعظمت و شکوهی متفاوت‌تر از گذشته به مسیر خود ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، محمد نبی‌احمدی امروز _شنبه، پنجم خرداد_ در مراسم ختم و گرامیداشت شهادت رئیس جمهور و همراهان انقلابی، اظهار کرد: خدمت مخلصانه و مجاهدانه به طول دوره نیست؛ برای نمونه شهید رجایی فقط ۲۸ روز رئیس جمهور بود، اما همچنان نام و راه او بر سر زبان‌ها است و همه می‌گویند راه رجایی ادامه دارد، شهید آیت‌الله رئیسی یک دوره کامل رئیس جمهور نبوده، اما دیدیم که چقدر خلوص و مجاهدت او باعث تأثیرگذاری شد.

وی افزود: این انقلاب یک هسته سخت و بنیان محکمی دارد؛ به گذشته اگر نگاه کنیم شهید مطهری در ۱۳۵۸ به شهادت رسید، این انقلاب با عظمت به راهش ادامه داد؛ همچنین آیت‌الله بهشتی در تیرماه به شهادت رسید و دو ماه بعد رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر در آن زمان به شهادت رسیدند، اما این انقلاب باشکوه‌تر به مسیر خودش ادامه داد. آن هم نه در این زمان که درخت این انقلاب پهناور و گسترده‌تر شده و سایه‌اش را روی سر همه مستضعفان جهان گسترانیده است. ما یقین داریم که با شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانش این انقلاب، باعظمت و شکوهی متفاوت‌تر از گذشته به مسیر خود ادامه خواهد داد.

حجت‌الاسلام محمد محرابی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان کرمانشاه نیز در ادامه، اظهار کرد: تاریخ بشریت، تاریخ اسلام و انقلاب نشان داده که برای اینکه حق، انسانیت و عدالت در جامعه بشری تحقق یابد، چاره‌ای نیست جز اینکه انسان‌های والا و الهی در این مسیر به شهادت برسند و در این مسیر ایثار، فداکاری و از خودگذشتگی داشته باشند.

وی ادامه داد: ایمان داشتن به شعار نیست؛ خداوند می‌فرماید؛ آیا مردم فکر می‌کنند اگر بگویند ما ایمان آوردیم دیگر آزمایش نمی‌شوند؟

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان کرمانشاه تصریح کرد: تاریخ انقلاب اسلامی نشان داده که هر عزیز الهی که در زمان زنده بودن تأثیرات مثبتی داشته است، بعد از رفتن و شهادت هم برکاتی داشته است. مانند حاج قاسم سلیمانی عزیز که هم بودنش برکات داشت و هم شهادتش که سبب استحکام نظام اسلامی و تقویت جبهه حق شد. هیچکس باور نمی‌کرد، روزی برسد که در اثر استقامت شما و مردم بزرگ ایران که ندای حق خواهی و مبازره با ظلم در دانشگاه‌های آمریکا و کشورهای اروپایی بلند شود؛ این‌ها از برکات خون شهدایی است که برای نظام جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف ریخته شده است.

وی گفت: اکنون در عرصه خدمت ما شاهد آن بودیم که انسان‌هایی والا خود و جانشان را نثار خدمت به وطن، کشور و ملت کردند. رئیس شهید جمهور و همراهانش دارای صفاتی مانند مردم‌دوست، عاشق خدمت به مردم و نظام، پاک و پاکدست، امین مردم، انقلابی، مبارز و مجاهد و در آخر سرباز رهبر و ولایت‌مدار بودند.

محرابی در پایان ضمن تسلیت این واقعه ناگوار، بیان کرد: امید است برکات این جان‌فدایی‌های این شهدای عزیز به زودی در کشور و جبهه حق نمایان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، در این مراسم دانشجویان با نوشتن شعارهایی از کارهایی که رئیس جمهور شهید در طی این مدت انجام داده بود، قدردانی کردند.

کد خبر 757134