داوطلبین شورای اسلامی روستاها نسبت به دریافت گواهی عدم
سوء‌پیشینه اقدام کنند
داوطلبین شورای اسلامی روستاها نسبت به دریافت گواهی عدم
سوء‌پیشینه اقدام کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، جلیل بالایی امروز در جمع اصحاب رسانه با اعلام اینکه ثبت‌نام از داوطلبین شورای روستاها از ۱۶ فروردین‌ماه آغاز می‌شود، اظهار داشت: روند ثبت‌نام به مدت یک هفته ادامه می‌یابد. وی گفت: این ثبت‌نام غیرحضوری و با دریافت اپ بر روی گوشی، دسکتاپ کامپیوتر و با مراجعه به دفاتر […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، جلیل بالایی امروز در جمع اصحاب رسانه با اعلام اینکه ثبت‌نام از داوطلبین شورای روستاها از ۱۶ فروردین‌ماه آغاز می‌شود، اظهار داشت: روند ثبت‌نام به مدت یک هفته ادامه می‌یابد.

وی گفت: این ثبت‌نام غیرحضوری و با دریافت اپ بر روی گوشی، دسکتاپ کامپیوتر و با مراجعه به دفاتر پیشخوان و کافی‌نت‌ها است و هیچ نیازی به مراجعه حضوری به بخشداری‌‌ها نیست و ضرورتی به تحویل فیزیکی مدارک هم نیست.

دبیرستاد انتخابات استان کرمانشاه با خبر تشکیل هیأت‌های اجرایی و نظارت شوراها در ۳۱ بخش استان، افزود: در بررسی صلاحیت داوطلبین شورای روستاها اصل به عدم نیاز به استعلام از مراجع چهارگانه است و موارد استثناء با نظر بخشدار و هیأت اجرایی بخش ممکن هم است.

وی با اشاره به صراحت قانون در ارایه گواهی عدم سوء‌پیشینه کیفری در زمان ثبت‌نام و ضرورت بارگذاری آن از داوطلبین خواست هر چه زودتر با مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ نسبت به دریافت گواهی اقدام کنند.

مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه، مدرک تحصیلی برای داوطلبین روستاها تا ۲۰۰ خانوار را خواندن و نوشتن و روستاهای بالاتر از ۲۰۰ خانوار را مدرک دیپلم اعلام کرد.

وی عملکرد شوراهای اسلامی روستاها را در ایجاد دهیاری به‌ع‌نوان مدیر اداره امور روستا و مجری تصمیمات شورا را موفق ارزیابی کرد و افزود: تعامل ارزشمند شورا با دولت، پیگیری ایثارگرانه و بدون چشم‌داشت امور روستا توسط شوراها، بهسازی محیط روستا و ارتقاء سطح کیفیت زندگی و رعایت بهداشت محیط را از دستاوردهای مهم شورا روستا است.

بالایی گفت: پویایی در تولید، تکیه بر ظرفیت‌های محلی، ارتقاء دانش و درونزا بودن فعالیت ها با تکیه بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی راه بر توسعه همه جانبه روستا، رشد خدمات و گردشگری هموار و زمینه مهاجرت معکوس را فراهم کرده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مدیرعامل جدید آب منطقه‌ای کرمانشاه معرفی شد

انتهای پیام/پ