دخمه‌ مردگان پاریس؛ ترسناک ترین جاذبه گردشگری + تصاویر

دخمه مردگان پاریس، هزاران کیلومتر تونل زیرزمینی زیر خیابان‌های پاریس است که استخوان‌های بیش از شش میلیون نفر در آنجا به امانت گذاشته شده است. «آماندا رولینز»، یکی از زنان گردشگر که به‌تازگی از این مسیر پیچ‌درپیچ و ترسناک زیرزمینی پاریس دیدن کرده است به دیگران هشدار می‌دهد به این مکان نروید. او مدعی است که فقط مردگان در این موزه نیستند،‌ بلکه افراد زنده‌ای هم در آنجا تمام وقت حضور دارند.

دخمه مردگان1

او می‌گوید، اگر مدتی در پاریس زندگی کرده باشید، متوجه می‌شوید دخمه‌های مردگان پاریس، ورودی‌های متعددی دارند. درواقع فقط بخش کوچکی از این دخمه‌ها، موزه پاریس است و گردشگرها اجازه ورود به قسمت‌های دیگر ندارند. موقع ورود به این دخمه‌ها باید نقشه و چراغ‌قوه همراه خود داشته باشید تا مسیرتان را گم نکنید.

دخمه مردگان2

آماندا رولینز ادامه می‌دهد، «در این تونل‌های زیرزمینی، افرادی زندگی می‌کنند که دوست ندارند هیچ گردشگری را در آنجا ببینند. بنابراین اگر قصد داشتید وارد بخش‌هایی از تونل که اجازه ورود به آنجا را ندارید، بشوید، ممکن است زندگی‌تان به خطر بیفتد. افرادی که در این تونل‌ها هستند، به شما حمله کرده و نقشه و چراغ‌قوه‌تان را می‌دزدند و فرار می‌کنند و شما مجبور می‌شوید، در این مسیر تاریک و پیچ‌درپیچ راهتان را بدون نقشه و روشنایی بیابید که این کار بسیار سخت و درعین حال خطرناک است.»

این تونل علاوه‌بر خطر افراد زنده، مسیرهای تاریک و تنگی هم دارد که باید درون آنها چهار دست و پا حرکت کنید.

دخمه مردگان3

اگر در بخشی از این دخمه‌ها گیر کنید، تلفن همراه هم به‌کارتان نمی‌آید، زیرا آنجا آنتن‌دهی خوبی ندارد.گفته می‌شود، افرادی در این راه‌های زیرزمینی گم شده بودند که با کلی دردسر توانستند خود را به سطح زمین برسانند.

البته ظاهرا همه خوش‌شانس نبوده‌اند. سال ۱۷۹۳، مردی به‌نام «فیلیبرت اسپرت»، پس از ورود به این دخمه از مسیر پلکانی در بیمارستانی که کار می‌کرد، نتوانست راه خود را بیابد و در آنجا گم شد. ۱۱ سال بعد جنازه این مرد نگون‌بخت پیدا شد.