در شرایط تورمی حقوق و مزایا پرسنل باید افزایش پیدا کند

در شرایط تورمی حقوق و مزایا پرسنل باید افزایش پیدا کند

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه در جریان جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نیروی انسانی هر سازمان، نهاد و وزارتخانه با ارزش‌ترین سرمایه اصلی آن نهاد است؛ گفت: اگر به رفع مشکلات و دغدغه های نیروی انسانی نپردازیم، سازمان در طولانی مدت دچار مشکلات فراوانی خواهد شد.

وی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی به دلیل تورم افسارگسیخته و رفع مشکلات کارکنان مصوبه‌ای را برای ترمیم حقوق کارکنان دولت تصویب کرد و سازمان امور استخدامی کشور بخشنامه ای برای اجرای این مصوبه و برای اضافه شدن یک عدد ثابت به حقوق کارکنان داشت که این بخشنامه مشکلاتی ایجاد می کرد که با شکایت به دیوان عدالت اداری در خصوص برداشت اشتباه این سازمان از مصوبه مجلس، دیوان عدالت به عنوان بالاترین مرجع قانونی این بخشنامه را لغو کرد.

پیرهادی ادامه‌داد: رای دیوان عدالت اداری به نفع کارکنان و ابطال بخشنامه سازمان استخدامی کشور صورت گرفت که جا دارد از دیوان عدالت و قوه قضاییه تشکر کنم.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران افزود: اجرای این مصوبه و رای دیوان عدالت توسط دو وزارتخانه و برخی از شهرداری های کشور صورت گرفته که باید از آنها که اهتمام داشتند و به پرسنل اهمیت دادند، تشکر کنم .

وی افزود: در شورای اسلامی شهر تهران نیز این موضوع را از شهرداری مطالبه کردیم و رییس شورای شهر هم در این خصوص نامه ای زدند و اعلام آمادگی کردند که مصوبه در اصلاحیه بودجه دیده شود.

متن نامه حقوق

پیرهادی با طرح این پرسش که چرا این مصوبه در شهرداری تهران اجرا نمی‌شود، اظهار داشت: مگر شما تورم و این همه دغدغه و مشکلات پرسنل شهرداری تهران را نمی‌بینید؛ چرا باید امروز نسبت به این قضیه بی‌توجه باشیم و گذشت کنیم؟

وی با بیان اینکه پرسنل شهرداری تهران انتظاراتی دارند، تاکید کرد: هر روز کارکنان شهرداری از ما مطالبه می کنند؛ ما از منابع خود سیستم شهرداری استفاده و حقوق را ترمیم می کنیم، نه از منابع دولت و حقوق از این طریق پرداخت خواهد شد.

وی از شهرداری تهران خواست تا نسبت به رفع این مساله اقدام لازم را بعمل آورند تا وضعیت معیشت کارکنان شهرداری تهران بهبود پیدا کند.

وی همچنین رفع مشکلات سرویس ایاب ذهاب کودکان استثنایی تشکر کرد، و از شهرداری و‌ مدیرعامل خودرو سرویس شهر تشکر کرد.

در شرایط تورمی حقوق و مزایا پرسنل باید افزایش پیدا کند