دستگاه قضایی کرمانشاه از طرح برخورد با کشف حجاب در خودرو
حمایت می‌کند
دستگاه قضایی کرمانشاه از طرح برخورد با کشف حجاب در خودرو
حمایت می‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، به نقل از روابط عمومی دادگستری  کرمانشاه، با تأکید براینکه خودرو حریم شخصی نیست اظهار داشت: کشف حجاب و عادی‌سازی بی‌حجابی در جامعه اقدامی خلاف ارزش‌ها و هنجارهای جامعه و خلاف قانون است.  وی به اجرای طرح مقابله با کشف حجاب در خودرو نیز اشاره کرد و گفت: باتوجه […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، به نقل از روابط عمومی دادگستری  کرمانشاه، با تأکید براینکه خودرو حریم شخصی نیست اظهار داشت: کشف حجاب و عادی‌سازی بی‌حجابی در جامعه اقدامی خلاف ارزش‌ها و هنجارهای جامعه و خلاف قانون است. 

وی به اجرای طرح مقابله با کشف حجاب در خودرو نیز اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه قانونگذار عدم رعایت حدود حجاب اسلامی و کشف حجاب در خودرو را موجب جریمه و مجازات می‌داند، بنابراین اجرای این طرح توسط نیروی انتظامی مورد حمایت دستگاه قضایی قرار دارد. 

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: بر این اساس، نیروی انتظامی باید به وظایف قانونی خود برای برخورد با ناهنجاری‌ها عمل کند. 

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه افزود: در صورتی که عدم رعایت حجاب و عفاف در یک خودرو برای اولین بار صورت گیرد، پلیس تنها یک پیام هشدار برای مالک خودرو ارسال می‌کند. 

کرمی بیان کرد: با تکرار این عمل برای بار دوم توجیه و اخذ تعهد از مالک در دستور کار قرار خواهد گرفت و با تکرار آن برای بار سوم توقیف خودرو را به دنبال دارد. 

دادستان کرمانشاه افزود: اگر این عمل برای بارچهارم تکرار شود، علاوه بر توقیف خودرو، مالک با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی خواهد شد. 

وی با تأکید براینکه همه دستگاه‌های حوزه فرهنگ برای کاهش نرخ بی‌حجابی باید پای کار باشند گفت: در کنار برخورد قانونی باید اقدامات فرهنگی نیز در دستور کار قرار گیرد. 

کرمی دلیل اصلی اجرای طرح صیانت از عفاف و حجاب در خودروها را حفظ نظم جامعه و رعایت نظم عمومی اعلام کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
رونمایی از ۱۰ عنوان کتاب صوتی در کرمانشاه

انتهای پیام/۸۳۲