دستگیری یکی از سرکرده‌ های داعش در یمن
دستگیری یکی از سرکرده‌ های داعش در یمن

وزارت کشور یمن روز جمعه در این بیانیه ادامه داد: سرویس‌های امنیتی «محمد احمد سرحان» ملقب به «ابو عبیده التعزی» از سرکرده‌های گروه تروریستی داعش را در منطقه «الحیمه العلیا» تعز دستگیر کردند. المسیره یمن گزارش داد، در بیانیه وزارت کشور یمن آمده که این سرکرده داعش نقش مهمی در هدایت و جذب شماری از جوانان […]

وزارت کشور یمن روز جمعه در این بیانیه ادامه داد: سرویس‌های امنیتی «محمد احمد سرحان» ملقب به «ابو عبیده التعزی» از سرکرده‌های گروه تروریستی داعش را در منطقه «الحیمه العلیا» تعز دستگیر کردند.

المسیره یمن گزارش داد، در بیانیه وزارت کشور یمن آمده که این سرکرده داعش نقش مهمی در هدایت و جذب شماری از جوانان این منطقه برای اقدامات ستیزه جویانه به نفع گروه تروریستی داعش داشته است.

پیش‌تر «عبدالکریم الحوثی» وزیر کشور دولت نجات ملی یمن گفته بود که ائتلاف سعودی از عناصر داعش و القاعده برای جنگ علیه نیروهای یمنی استفاده می‌کند.

تا کنون شماری از سرکرده‌های گروه‌های تروریستی داعش و القاعده در بخش‌های جنوبی یمن توسط نیروهای امنیتی دستگیر یا کشته شدند.

عربستان و امارات متحده عربی با عنوان ائتلاف عربی بخش‌هایی از مناطق جنوبی یمن را در کنترل خود دارند و بسیاری از عناصر گروه‌های تروریستی داعش و القاعده در این مناطق حضور دارند و فعال هستند.

ائتلاف عربی از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شدند.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بهترین بازیکن دیدار الریان با پرسپولیس چه کسی بود؟