دعوت قالیباف از یک سیاسیتمدار قدیمی برای سفر به ایران

دعوت قالیباف از یک سیاسیتمدار قدیمی برای سفر به ایران

در این دیدار که «مجتبی امانی» سفیر ایران در بیروت نیز حضور داشت، دو طرف اوضاع کلی ، منطقه، روابط دوجانبه میان تهران و بیروت به ویژه در زمینه قانون‌گذاری را بررسی کردند.

پس از این دیدار، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به روابط مناسب و سازنده مجلس شورای اسلامی و مجلس نمایندگان لبنان افزود: طبیعتا از اهداف کلیدی که در سفر به لبنان به دنبال آن هستیم، همکاری با برادران لبنانی برای تحکیم روابط پارلمانی میان مجلس نمایندگان لبنان و مجلس شورای اسلامی ایران است.

وحید جلال زاده افزود: دیدار مهم و سازنده‌ای با دولت لبنان داشتیم و این فرصت مناسبی در اختیار ما قرار داد تا در جریان دیدگاه‌ها و نظرات سازنده و مفید سیاسی و تحولات سیاسی در عرصه‌ داخلی لبنان و منطقه‌ای قرار گیریم.

دعوت قالیباف از یک سیاسیتمدار قدیمی برای سفر به ایران

وی اضافه کرد: ما با احترام به نقش سازنده مقاومت لبنان در قبال دشمن صهیونیستی و نقشه های شوم آن علیه منطقه و مردم آن نگاه می کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در دیدار با مقامات دولت لبنان بار دیگر بر موضع اصولی و ثابت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از کشور لبنان در زمینه مقاومت، مقابله با دشمن اسرائیلی، حمایت از لبنان و مردم آن برای عبور از مشکلات سخت اقتصادی و مالی کنونی آن تأکید کردیم.

جلال زاده گفت که در این دیدار دعوت رسمی محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ایران از جناب نبیه بری رئیس مجلس نمایندگان لبنان برای سفر به ایران را به وی ابلاغ کرده است.