دمای هوا در اکثر استان‌ها کاهش می‌یابد

«صادق ضیاییان» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرناافزود: هوای پایتخت امروز و فردا نیمه ابری همراه با وزش باد خواهد بود و برای عصر امروز و فردا انتظار رگبار خفیف و پراکنده را در تهران خواهیم داشت.

این مسوول بیان‌داشت: دمای هوای کشور نیز در تهران و سایر استان‌ها به‌طور متوسط تا ۲ درجه کاهش دارد.

وی گفت: با تقویت سامانه بارشی در روز جاری، بارش‌ها به مازندران، گلستان، خراسان شمالی، زنجان، همدان، مرکزی، شمال خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، شرق کهگیلویه و بویراحمد، غرب و جنوب اصفهان، نیمه شمالی فارس و غرب کرمان کشیده می‌شود.

به گفته ضیاییان، بارش‌ها به شکل گبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی همراه با کاهش محسوس دما و احتمال برف در ارتفاعات سبلان و رشته کوه البرز مرکزی است.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی ادامه‌داد: فردا (چهارشنبه) نیز در غرب اصفهان، نیمه شمالی فارس، غرب یزد، مرکز و غرب و جنوب کرمان، شرق هرمزگان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، لرستان، شمال شرق خوزستان، همدان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان، قزوین، مرکز و جنوب اردبیل، ارتفاعات و دامنه مازندران و شمال استان‌های البرز و تهران انتظار بارش باران و در ارتفاعات مناطق زاگرس مرکزی انتظار بارش برف داریم.

به گفته وی، روز پنجشنبه مجدد با ورود سامانه بارشی جدید بارش‌ها در ایلام، لرستان، کرمانشاه، کردستان، شرق و شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، مرکزی، نیمه غربی اصفهان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، نیمه جنوبی اردبیل، زنجان، قزوین، البرز و ارتفاعات تهران از سر گرفته می‌شود.

نوشته دمای هوا در اکثر استان‌ها کاهش می‌یابد اولین بار در پایگاه خبری همت خبر. پدیدار شد.