دمبله به پاری‌سن‌ژرمن پیوست

پاری‌سن‌ژرمن رسما از خرید جدیدش رونمایی کرد. عثمان دمبله با آن که با بارسلونا قرارداد داشت اما از این تیم اسپانیایی جدا شد تا پیراهن پاری‌سن‌ژرمن را بر تن کند.

به این ترتیب ماجراجویی شش‌ساله دمبله با آبی‌-اناری‌ها به پایان رسید و او به فوتبال فرانسه برگشت تا این بار پیراهن پاری‌سن‌ژرمن را بر تن کند.

قرارداد دمبله با پاری‌سن‌ژرمن تا سال ۲۰۲۸ اعتبار دارد و باشگاه پاریسی با پرداخت‌کردن رقم فسخ قرارداد یک ساله‌اش که ۵۰ میلیون یورو بود او را جذب کرد. او خرید جدید لوئیس انریکه برای تیم پاریسی است.

فصل جدید رقابت‌های لیگ فرانسه از جمعه‌شب شروع شد و پاری‌سن‌ژرمن امروز (شنبه ۲۱ مرداد) باید در خانه به دیدار لورین برود. کیلیان ام‌باپه در این دیدار بازی نخواهد کرد چون هنوز وضعیتش برای شروع فصل جدید رقابت‌ها مشخص نشده است. دمبله نیز بعید است در این بازی حضور داشته باشد.

۲۰۱۷، ورود به بارسا

عثمان دمبله تابستان ۲۰۱۷ از بوروسیادورتموند راهی بارسا شد. این بازیکن فرانسوی اولین بازی‌اش را برای آبی‌-اناری‌ها سپتامبر ۲۰۱۷ مقابل اسپانیول انجام داد. او در بازی مقابل ختافه که اولین بازی او در ترکیب اصلی بود، از ناحیه همسترینگ آسیب دید که نیاز به جراحی داشت. مصدومیت باعث شد تا او تنها در ۲۳ بازی برای تیمش به میدان برود. او فصل بعد ۱۴ گل در تمام رقابت‌ها به ثمر رساند و هشت پاس گل هم داد. علاوه بر این، دمبله در پیروزی ۲-۱ مقابل سویا در سوپرکاپ اسپانیا گلزنی کرد.

۱۸۵ بازی و ۶۲ گل

پس از یک فصل امیدوارکننده، مصدومیت دوباره‌ای برای مهاجم فرانسوی پیش آمد و او تقریباً کل فصل را از دست داد. آمدن ژاوی هرناندس باعث شد دمبله بهترین فرمش را به دست آورد و یازده گل به ثمر برساند و ۲۱ پاس گل هم بدهد.

دمبله در مجموع پس از ۱۸۵ بازی و ۶۲ گل و با کسب سه عنوان قهرمانی در لالیگا، دو کوپا دل‌ری و دو سوپرکاپ اسپانیا باشگاه اسپانیایی را ترک کرد.

انتهای پیام

نوشته دمبله به پاری‌سن‌ژرمن پیوست اولین بار در افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.