دولت رئیسی در یکسال چقدر شغل ایجاد کرد؟

به گزارش افق کرمانشاه، سید صولت مرتضوی امروز ۱۹ خرداد در کارگروه اشتغال استان گیلان، با اشاره به وضعیت اشتغال و مسکن و فاصله طبقاتی و ضریب جینی و تولید ناخالص داخلی و زیرساخت‌های بهداشت و درمان و آب آشامیدنی سالم و برق رسانی و گازرسانی و نرخ بی‌سوادی و امید به زندگی و… در سال‌های قبل از انقلاب، اظهار کرد: توفیقات جمهوری اسلامی در طول ۴۴ سال گذشته قابل مقایسه با آن دوران نیست.

مرتضوی با بیان اینکه نیازمند تحقق ظرفیت‌های اسمی کشور به ویژه در حوزه نیروی انسانی هستیم، گفت: در موضوع اشتغال طی دو سال گذشته گام‌های موثری برداشته و زیرساخت‌های خوبی فراهم شده است.

وی ایجاد شغل برای آحاد مردم را یک حق دانست که تکلیفی برای کارگزاران نظام است و عنوان کرد: مکلف هستیم که زمینه اشتغال آبرومندانه را برای مردم فراهم کنیم و لذا به گواه گزاره‌ها و آمارهای رسمی کشور، بالغ بر یک میلیون فرصت شغلی در سال ۱۴۰۱ ایجاد شده است.

وزیر تعاون، با بیان اینکه طبق گزارش مرکز آمار ایران شاهد کاهش یک درصدی نرخ بیکاری در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم، اضافه کرد: نرخ بیکاری امسال کمترین نرخ بیکاری در چند دهه اخیر بوده است.

مرتضوی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه مسکن، یادآور شد: اصلاح شبکه‌های آب و فاضلاب، دفن پسماند، پیشگیری از ورود روان آب‌های آلوده به رودخانه ها، احیای تالاب انزلی، آزادراه و خط ریلی و… نیز از جمله اقدامات در دست اجرای گیلان است.

۲۲۰۲۲۳

نوشته دولت رئیسی در یکسال چقدر شغل ایجاد کرد؟ اولین بار در افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.