دیدار وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های ارمنستان با سفیر ایران

دیدار وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های ارمنستان با سفیر ایران

وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های ارمنستان با سفیر جدید ایران در این کشور دیدار و درباره مسائل دوجانبه گفت‌وگو کردند.

به گزارش فریاد، به نقل از خبرگزاری آرمن‌پرس، گنل سانوسیان، وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساختت‌های جمهوری ارمنستان با مهدی سبحانی، سفیر جدید ایران در ارمنستان دیدار کرد.
طبق بیانیه وزارت مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌ها، سانوسیان ضمن خوشامدگویی به سفیر جدید ایران، برای او در مدت ماموریتش در ارمنستان آرزوی موفقیت کرد. دو طرف به اهمیت روابط گرم و دوستانه ایران و ارمنستان و ضرورت گسترش آن اشاره کردند.

سانوسیان با تاکید بر همکاری فعلی در حوزه اقتصادی گفت: متذکر شدن اینکه روابطمان با سرعت خوبی پیش می‌رود، مایه خوشحالی است اما در مسیرهای دیگری نیز پتانسیل زیادی برای گسترش و ارتقای روابط وجود دارد.

در این دیدار درباره پروژه‌های مشترک نیز گفت‌وگو شد. سانوسیان بر اهمیت تکمیل پروژها در بازه‌های زمانی تعیین‌شده تاکید کرد. همچنین، ضرورت تکمیل سریع ساخت خط انتقال بر ق میان ایران و ارمنستان مورد تاکید قرار گرفت. سفیر ایران گفت که اطمینان حاصل خواهد کرد کار پروژه‌های آغاز شده در ارمنستان در بازه‌های زمانی تعیین‌شده تکمیل شوند.

دو طرف بر اهمیت مشارکت شرکت‌های عمرانی ایران در روندهای پروژه‌های عمرانی در ارمنستان تاکید کردند. مسائل مربوط به جاده‌سازی و معدن‌کاوی نیز مورد بحث قرار گرفت.

تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ ساعت:14:30

نظرات

پیشنهاد فر نیوز
موافقت رهبر انقلاب با عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات بیش از دو هزار نفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *