رئیسی: هرجا به مردم نقش داده شد، موفق شدیم

رئیسی: هرجا به مردم نقش داده شد، موفق شدیم

سیدابراهیم در نخستین همایش مردمی‌سازی دولت با بیان این‌که «انقلاب اسلامی انقلاب مردم‌پایه است»، اظهار کرد: در دفاع هشت‌ساله نیز آن‌چه باعث پیش‌برد امور شد، در کنار نیروهای سپاه و ارتش، نیروی بسیج و مردمی بود که نقش محوری ایفا می‌کرد. آنچه قوت قلب به نیروهای سپاه و ارتش می‌داد همین بسیج و نیروهای مردمی بودند.

وی یادآور شد: هرجا به مردم نقش داده شد موفق شدیم و هرجا نقش مردم نادیده گرفته شد دچار مشکل شدیم. در این دولت تلاش کردیم مردمی‌ باشیم، نه فقط در شعار و بیانیه بلکه در عمل. یعنی مردم میدان‌دار باشند و کارها را انجام دهند و دولت نقش هدایت و نظارت را ایفا کند.

وی تأکید کرد: هم تولید، هم توزیع، هم صادرات و هم واردات می‌تواند به دست مردم انجام گیرد. مردم آمادگی دارند در بخش‌های مختلف صنعتی و کشاورزی سرمایه‌گذاری کنند. در زمینه مسائل اجتماعی و آسیب‌های این حوزه از جمله در طلاق، اعتیاد، حاشیه‌نشینی، مفاسد اجتماعی و اخلاقی با نقش‌آفرینی مردم می‌توانیم شاهد کاهش این آسیب‌ها باشیم.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: در فرهنگ هم همین است که نقش اثرگذار مسجد و هیئت که پشتوانه امنیت ملی در جامعه هستند، در نظر گرفته شود. این اماکن کارکردهای مختلفی دارد، یک کارکرد آن معرفت‌افزایی است و یک کارکرد آن هم کارهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است تا همکاری، همگرایی و هم‌بستگی یک محله، یک صنف و یک قشر در کنار هم را فراهم کند. در موضوعات علمی هم نقش مردم و موسسات دانش‌بنیان بسیار بالاست.

وی با بیان این‌که «تا قبل از این دولت وزارت نفت با ده‌ها شرکت دانش‌بنیان ارتباط داشت اما امروز این میزان به ۵۰۰ شرکت افزایش یافته است»، تاکید کرد: در روستاهای خراسان جنوبی گروه‌های جهادی مشغول آبرسانی به روستاها هستند. ۱۰ هزار روستا برای آبرسانی در دستور کار هستند که در ۳ هزار ۵۰۰ روستا این امر نهایی شده و مابقی هم در آینده آبرسانی خواهند شد.

رئیس دولت سیزدهم با بیان این‌که «با شرکت مردم هیچ سختی در کارها وجود ندارد»، تصریح کرد: در موضوع امنیت، امروز بیشترین گزارش‌ها در سیستم اطلاعاتی ما درباره حرکت ضدانقلاب، معاندان، مخالفان و کسانی که می‌خواهند توطئه‌ کنند، از سوی مردم ارائه می‌شود. مردم گزارش‌دهنده هستند. کشف بسیار از توطئه‌ها به دست مردم انجام می‌شود. امروز باید گفت مردم در سراسر کشور نسبت به بودن امنیت در جامعه حساسیت نشان می‌دهند.

رییسی: هرجا به مردم نقش داده شد، موفق شدیم

رئیسی هم‌چنین اظهار کرد: در سلامت اداری بیشترین گزارش‌ها از مردم است. دستگاه‌های اطلاعاتی، حراست‌ها و هیئت‌های رسیدگی به تخلفات کار می‌کنند اما نیروهای مخلص اداری که یک کم‌کاری، رشوه، فساد و پارتی‌بازی را می‌بینند، اعلام می‌کنند. سلامت اداری ما مرهون نیروهای حزب‌اللهی و مسئول در ادارات است.

وی با بیان این‌که «طرح حضور مردم برای موضوعات سلامت و امنیت بسیار مهم است»، تاکید کرد: ما در هر حوزه‌ای نیرو داریم اما نقش مردم در این موضوعات بسیار مهم است. در شیوع کرونا با کمک‌های مومنانه که رهبری انقلاب مطرح کردند این تاثیر را دیدیم. دولت هم وظیفه دارد اما حضور مردمی بسیار آرامش‌بخش بود.

ادامه دارد…