رئیسی: پرداخت تسهیلات مسکن جزء تکالیف جدی بانک‌ها است

رئیسی: پرداخت تسهیلات مسکن جزء تکالیف جدی بانک‌ها است

آیت الله سید ابراهیم امروز یکشنبه و در آیین واگذاری بیش از یکصد هزار واحدمسکونی در سراسر کشور با گرامیداشت هفته دولت و یاد و نام شهیدان باهنر و رجایی گفت: هفته دولت طبیعتا باید عملکردها و اقدامات دولت به مردم عزیز گزارش شود و از طرفی نگاه های که مردم نسبت به دولت دارند و توقعات و انتظاراتی که از دولت و دولتمردان دارند بتواند جامعه عمل بپوشاند.

آیت الله رئیسی گفت: از نیازهای جدی کشور و مردم در شهر و روستا مسکن است. از ابتدای دولت تاکید کردیم که مساله مسکن در اولویت است. تلاش وزارت راه و شهرسازی و تمام واحدهای همکار همه مجموعه هایی که برای ساخت مسکن مساعدت کنند.

رئیس جمهور ادامه داد: مسکن به عنوان اقتصاد پیشران که می تواند تولید را در کشور فعال کند و بخش های مختلفی را راه اندازی کند و شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کند، موضوع با اهمیت است و از همه مهمتر نیاز جدی خانواده هاست.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه سهم مسکن و اجاره مسکن در سبد خانواده بالاترین سهم است، اظهار داشت: مسکن سازی در کشور یا کمک کردن یا پرداخت تسهیلات و اخذ مجوز و تامین زمین دغدغه جدی مردم را کاهش می دهد. مسکن به عنوان یک پیشران اقتصادی هر جا فعال می شود همراه با آن تولیدات مختلف راه می افتد.

رئیس جمهور با بیان اینکه کاری که امروز در وزارت راه و شهرسازی انجام می‌شود، کار گسترده‌ای است افزود: با همکاری استانداران، فرمانداران و همه مسئولان در سراسر کشور گام‌هایی برداشته شده که آثار آن در حال مشخص شدن است.

پیشنهاد فر نیوز
هشدار به مسافران شمال/ بارش‌های سیل‌آسا در راه است

آیت‌الله رئیسی با قدردانی از تلاش دست اندرکاران برای تامین مسکن مردم و افتتاح بیش از ۱۰۰هزار پروژه نهضت ملی مسکن در کشور، آن را موجب مباهات و خرسندی دانست و از مسئولان بخش مسکن خواست این نهضت را با همین قوت و قدرت دهند تا کسانی که فاقد مسکن هستند، بتوانند از مسکن مناسب برخوردار شوند.

پرداخت تسهیلات مسکن جزء تکالیف جدی بانک‌ها است

رئیس جمهور به همکاری وزارت راه و شهرسازی با نهادها و دستگاه های دیگر برای تسریع در ساخت مسکن اشاره کرد و گفت: با پرداخت تسهیلات، احیای بافت های فرسوده و پروژه های خودمالکی، آنها هم توانستند در این نهضت سهیم باشند.

آیت‌الله رئیسی یادآور شد: این نهضت فراگیر با همکاری وزارت راه و شهرسازی، سایر بخش ها و نیز بانک ها انجام شده است.

وی با بیان اینکه بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مسکن نقش مهمی دارند، بر این نکته تاکید کرد که بانک ها باید به صورت خاص تسهیلات بخش مسکن را پرداخت کنند زیرا این تسهیلات جزو تکالیف جدی است.

آیت‌الله رئیسی ابراز امیدواری کرد که به همت همه دولتمردان و مسئولان، نهضت ساخت مسکن در کشور تداوم یابد و مردم هر روز شاهد یک گشایش در زندگی خود باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *