رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه از اجرای ۴۵۰ برنامه در هفته حقوق بشر آمریکایی در کرمانشاه خبر داد.

اجرای ۴۵۰ برنامه همزمان با هفته حقوق بشر در کرمانشاه

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه از اجرای ۴۵۰ برنامه در هفته حقوق بشر آمریکایی در کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار فر نیوز/حجت الاسلام مهدی عبدی، ظهر امروز _سه‌شنبه نوزدهم تیر_ در نشست خبری تبیین حقوق بشر آمریکایی، با بیان اینکه در هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی برنامه‌های متعددی در کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: به پیشنهاد مقام معظم رهبری هر ساله از ششم تا ۱۲ تیر ماه به عنوان هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده است.

وی افزود: در سال‌های پس از پیروزی انقلاب حوادث تلخی در کشور ما رخ داد که آمریکا در آنها نقش داشت و از جمله آنها می‌توان به سو قصد ترور نافرجام به جان رهبر معظم انقلاب، بمب گذاری و انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و شهادت آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانش، بمباران شیمیایی مردم سردشت توسط عراق و نیز شلیک موشک به هواپیمای ایرباس ایران توسط ناو آمریکایی و شهادت ۲۹۰ مسافر آن نام برد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: هرساله به همین مناسبت برنامه‌های مختلفی را در استان برگزار می‌کنیم که برای امسال حدود ۵۰۰ برنامه را برنامه ریزی کرده بودیم که به دلیل مصادف شدن این ایام با اربعین شهدای خدمت، بزرگداشت هفته قوه قضائیه و انتخابات ریاست جمهوری، امکان اجرای همه برنامه‌ها میسر نشد و حدود ۴۵۰ برنامه را اجرا کردیم.

عبدی برگزاری نشست‌های تبیینی در سطح دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، پایگاه‌های بسیج و محلات، ادارات و نهادهای نظامی و انتظامی را از جمله این برنامه‌ها دانست و ادامه داد: در این نشست‌ها تلاش شد که چهره واقعی حقوق بشر آمریکایی را برای نسل جوان و اقشار مختلف مردم بازگو و افشا کنیم.

وی تاکید کرد: در این نشست‌ها روی سه مسئله یعنی تبیین جنایات آمریکا بر علیه ملت آمریکا (مانند نسل کشی رنگین پوستان)، جنایات آمریکا علیه جوامع بین المللی و جنایات آمریکا علیه ملت ایران تمرکز شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه یکی از جنایات آمریکا را علیه ملت ایران لو رفتن عملیات کربلای پنج و شهادت ۱۷۵ غواص ایرانی در جنگ تحمیلی دانست و گفت: آمریکا با استفاده از پرنده‌های جاسوسی خود این عملیات را برای رژیم بعث عراق افشا کرد که در نهایت منجر به شهادت ۱۷۵ غواص ایرانی شد که اکنون خانواده ۴۱ نفر از این شهدا اقدام به تشکیل پرونده حقوقی کرده‌اند که دادگاه این پرونده در دادگستری تهران دیروز برگزار شد.

عبدی تاکید کرد: آمریکا در طول بیش از چهار دهه از طول عمر با برکت انقلاب، توطئه‌های زیادی را علیه این ملت و کشور اجرایی کرده است که باید همه آن‌ها را برای مردم بازگو و افشا کنیم.