رادیو اربعین ۲۶ مرداد آغاز به کار می‌کند

رادیو اربعین ۲۶ مرداد آغاز به کار می‌کند

با اتمام فعالیت در روز پنج‌شنبه ۲۶ مرداد، با رسالت اصلی اطلاع‌رسانی و تسهیل در امور زائران برای پیاده‌روی اربعین در همان روز ساعت ۱۸:۰۰ به‌طور رسمی آغاز بکار می‌کند و روی موج ۹۵.۵ مگاهرتز می‌نشیند. قرار است مراسم افتتاحیه این رادیوی فصلی از ساعت ۱۷:۰۰ با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین انصاریان و مداحی جمعی از مداحان از خیمةالحسین (ع) در میدان هفت‌تیر شروع شود. رادیو اربعین با فعالیت یک ماهه تا ۲۵ شهریور به گوش شنوندگان می‌رسد.

به گفته جواد تشکری مدیر رادیو اربعین، محور‌های این رادیو اطلاع‌رسانی به زائران پیرامون پایانه‌های مرزی، مرز‌های عراق و مشکلاتی که مردم در استان‌های مختلف دارند، هست. از طرفی، رادیو اربعین با ارتباط با کمیته‌های مختلف ستاد مرکزی اربعین از حمل‌ونقل و موضوعات مربوط به گذرنامه گرفته تا درباره کمیته اعزام و … اطلاع‌رسانی صورت می‌گیرد و گفتگو با مسئولین مربوطه انجام می‌شود، تا مردم در کوتاه‌ترین زمان پیام خود را دریافت کنند.

رادیو اربعین ۲۶ مرداد آغاز به کار می‌کند

پیش از این علی بخشی‌زاده معاون صدای رسانه ملی در حکم انتصاب جواد تشکری به محور‌های مختلفی از جمله تعمیق ارزش‌ها و باور‌های دینی و تقویت اسلامی، ارتقای سطح آگاهی‌های عمومی در خصوص درس‌های عاشورا، الگوسازی مناسب از شخصیت‌های عاشورایی به ویژه برای نوجوانان و جوانان و اطلاع‌رسانی و پیگیری مطالبات مربوط به زائران حسینی تاکید کرده بود.