راه‌اندازی داشبورد تخلفات شهری مشهد

راه‌اندازی داشبورد تخلفات شهری مشهد

مدیر پروژه شهر ترمیمی شهرداری مشهد از راه‌اندازی داشبورد تخلفات شهری مشهد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از خراسان رضوی، جعفر سروی اظهار کرد: بعد از آسیب‌شناسی برنامه‌هایی که تا امروز در شهر ترمیمی داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که برای سیاست‌گذاری و افزایش اثربخشی برنامه‌های شهر ترمیمی، نیازمند آمار و اطلاعات دقیق هستیم، همچنین بخشی از بودجه شهر به صورت غیرهدفمند صرف رفع و رجوع تخلفات شهری می‌شود که اگر آمار دقیقی داشته باشیم، این موضوع هدفمند می‌شود.

وی ادامه داد: در بسیاری از کشورهای دنیا اطلسی از تخلفات شهری تهیه و در آن مشخص می‌شود که آن شهر درگیر چه جرایم و تخلفاتی است، این تخلفات در کدام نقاط بیشتر است و چطور باید کنترل شود، اما لازمه تهیه این اطلس، داشتن یک داشبورد از این جرم‌ها و تخلفات است که تا امروز در ایران چنین داشبوردی تهیه نشده است.

مدیر پروژه شهر ترمیمی شهرداری مشهد گفت: در مشهد برای اولین‌بار در کشور کار راه‌اندازی این داشبورد را از سال گذشته و با تهیه فهرستی از جرایم و تخلفات شهری آغاز کردیم.
سروری تصریح کرد: تا امروز ۸۹ تخلف شهری را در مشهد شناسایی کرده‌ایم که همه تخلفات شهری با جزئیات در آن ثبت می‌شود و ما در دبیرخانه شهر ترمیمی بر مبنای آن عمل می‌کنیم.

کد خبر 709708