راه‌اندازی هیات چوگان در کرمانشاه

محمدعلی زرین سرپرست هیات چوگان استان کرمانشاه در گفت‌وگو با ایسنا، بااشاره به پیگیری هایی که از چندسال پیش برای راه‌اندازی این رشته در کرمانشاه شده، اظهار کرد: خوشبختانه طی ماه‌های گذشته با تشکیل هیات، این رشته در کرمانشاه راه‌اندازی شد.

وی تصریح کرد: کرمانشاه پیشینه غنی در این رشته دارد و از آنجایی که در برهه‌ای از تاریخ مورد توجه جدی ساسانیان بوده، بنابراین چوگان هم دراین منطقه رواج داشته است.

سرپرست هیات چوگان کرمانشاه با بیان اینکه اسب یکی از پایه‌های اصلی رشته چوگان به شمار می رود، گفت: کرمانشاه خاستگاه اسب کرد است، نژادی که به واسطه فیزیک بدنی خوب برای این ورزش بسیار مناسب است.

وی در ادامه در خصوص فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز برای این رشته هم گفت: در دهکده المپیک زمینی برای تمرینات این رشته در نظر گرفته شده و از نظر تامین اسب هم مشکلی نداریم.

زرین اضافه کرد: برای اولین بار استعدادیابی برای جذب ورشکاران به این رشته را آغاز کرده و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک تعدادی ورزشکار را هم در این رشته داشته باشیم.

وی اظهار کرد: مجمع انتخابات ریاست هیات چوگان استان کرمانشاه احتمالا برای اولین بار در شهریور ماه امسال برگزار شود.

سرپرست هیات چوگان کرمانشاه در ادامه از ورزش چوگان به عنوان رشته ای ملی، آیینی و سنتی مردم ایران نام برد و افزود: این رشته حدود ۲۵۰۰ سال در ایران قدمت دارد و خاستگاه آن کشور ما است و از اینجا به سایر کشورهای دنیا گسترش پیدا کرده است.

وی یادآورشد: مقام معظم رهبری هم طی سال‌های گذشته روی حفظ و احیاء این رشته تاکید کرده‌اند، لذا احیاء آن را در کرمانشاه در دستور کار قرار داده‌ایم.

انتهای پیام

نوشته راه‌اندازی هیات چوگان در کرمانشاه اولین بار در افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.