راهپیمایی گسترده در یمن و به آتش کشیدن پرچم آمریکا

راهپیمایی گسترده در یمن و به آتش کشیدن پرچم آمریکا

امروز شنبه سراسر یمن صحنه راهپیمایی گسترده مردم یمن در سالروز شهادت زید بن علی فرزند امام چهارم شیعیان علیه‌السلام بود.

به گزارش فریاد، به نقل از شبکه المسیره، یمنی‌ها در راهپیمایی امروز شنبه خود به مناسبت سالروز شهادت زید بن علی، فرزند امام سجاد (ع) که در سراسر این کشور از جمله صعده و صنعا برگزار شده است، شعارهایی در مخالفت با سیاست‌های مستبدانه آمریکا در منطقه سر داده و پرچم ایالات متحده را به آتش کشیدند.
شرکت کنندگان در این راهپیمایی با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند: راهپیمایی امروز ما بیانگر دلبستگی ما به قرآن و پرچم‌های هدایت امامان و از جمله زید بن علی علیه السلام است. ملت باید دلبستگی خود را به قرآن تقویت کند و نسبت به اهانت کنندگان به قرآن و رسول خدا (ص) موضع بگیرد، مانند رفتار زید بن علی با یهودی دشنام دهنده به رسول خدا.
در ادامه بیانیه آمده است: یکی از مهمترین چیزهایی که ملت به آن نیاز دارد، آگاهی و بصیرت است در مقابل وضعیت وحشتناک اطلاعات غلط که ملت را در همه چیز هدف قرار می‌دهد.
شرکت کنندگان در راهپیمایی خواستار تحریم کالاهای کشورهایی مانند سوئد و دانمارک شدند و افزودند: کمترین کاری که می‌توان در قبال کشورهای توهین کننده به قرآن کریم انجام داد، قطع روابط دیپلماتیک و تحریم اقتصادی است.
در این بیانیه همچنین اشاره شده که حضور نیروهای آمریکایی و صهیونیستی در دریای سرخ امنیت و ایمنی ناوبری دریایی را تهدید می‌کند و نیروهای مسلح یمن آماده مقابله با حضور آمریکا هستند که به حاکمیت یمن آسیب می‌رساند و با قوانین و هنجارهای بین‌المللی در تضاد است.
راهپیمایان در بیانیه خود همچنین بر مواضع اصولی خود در قبال آرمان فلسطین و تلاش برای تقویت همکاری و هماهنگی با برادران مجاهد خود در فلسطین و محور جهاد و مقاومت تأکید کردند.
در این بیانیه آمده است: ما بر ایستادگی خود در کنار مردم مظلوم بحرین و هم‌چنین سوریه، لبنان، عراق، ایران و سایر کشورهای اسلامی تأکید می‌کنیم.

تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ساعت:19:34

نظرات