راه آهن کرمانشاه-اسلام‌آبادغرب تا پایان سال ۱۴۰۴ افتتاح می‌شود

محمدطیب صحرایی، امروز(۲۰ تیر) در نشست پیگیری تکمیل راه آهن کرمانشاه – خسروی که با حضور خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین استان برگزار شد؛ عنوان کرد: راه آهن کرمانشاه – خسروی از مصوبات سفر پر خیر و برکت رهبر معظم انقلاب به استان کرمانشاه است و یک پروژه بسیار مهم و تحول آفرین برای کشور و استان محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه تعلل چند ساله در اجرای این طرح ویژه، بخشی از زمان لازم برای تکمیل این پروژه بسیار مهم از دست رفته بود، اما با پیگیری‌ها، رایزنی‌ها و نامه‌نگاری‌های متعددی که در دولت خدمتگزار شهید رئیسی و استانداری کرمانشاه انجام شد، خوشبختانه این پروژه راهبردی دوباره فعال شده است.

صحرایی تاکید کرد: با توجه به استجازه رهبر معظم انقلاب و تصویب هیات دولت سیزدهم، این پروژه راهبردی از تامین مالی لازم برخوردار است و عملیات اجرایی آن باید با شتاب بیشتر دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد: مصالح مورد نیاز و نیروی انسانی این پروژه بزرگ هم باید از داخل استان تامین شود تا شاهد اثرگذاری بیشتر این پروژه در اشتغال استان باشیم.

استاندار کرمانشاه افزود: این پروژه پس از تخصیص منابع مالی و فعال شدن، حداقل برای هزار نفر شغل مستقیم ایجاد می کند که باید اجرای آن با قدرت و شتاب لازم دنبال شود.

استاندار کرمانشاه با اشاره به قطعی شدن تامین اعتبار ۳۰ هزار میلیارد تومانی طرح ریلی کرمانشاه- خسروی از محل صندوق توسعه ملی، گفت: قطعه راه آهن کرمانشاه – اسلام آباد غرب تاکنون ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با توجه به قطعی شدن تامین مالی پروژه، این طرح کلیدی تا پایان سال ۱۴۰۴ به بهره برداری می‌رسد.

مجتبی بخشی پور نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو و عضو هیات رئیسه مجلس نیز با تشکر از پیگیری‌ها و تلاش‌های استاندار کرمانشاه عنوان کرد: پیگیری‌های بسیار مناسبی برای فعال کردن این پروژه مهم انجام و خوشبختانه یک اعتبار بسیار مناسب و پایدار برای این پروژه تامین شده است.

وی تاکید کرد: اولویت ما بهره‌برداری از قطعه کرمانشاه – اسلام آباد غرب است و در گام اول باید محوطه ایستگاه اسلام آباد تملک و سپس عملیات اجرایی آن سریعا آغاز شود.

دکتر خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور نیز عنوان کرد: منابع مالی پروژه خط ریلی کرمانشاه – خسروی مشخص شده و پیمانکار باید پروژه را در چند جبهه کاری فعال کند.

وی گفت: مطالعات ایستگاه اسلام آباد هم باید سریعا انجام شود و پس از تملک اراضی مورد نظر، عملیات اجرایی آن سریعا آغاز شود.

همچنین رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس هم برای حمایت از تکمیل خط ریلی کرمانشاه – خسروی در خانه ملت اعلام آمادگی کرد.

انتهای پیام

نوشته راه آهن کرمانشاه-اسلام‌آبادغرب تا پایان سال ۱۴۰۴ افتتاح می‌شود اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.