راه اندازی خط تولید و دستگاه بسته بندی خشکبار از نگاه تیم بامک

خطوط تولید مواد غذایی همیشه یکی از روش های کسب درآمد در بازارهای ایران و جهان است. این خطوط در صورت راه اندازی به روش صحیح میتوانند از سود بسیار خوبی برخوردار باشند. در این بین خط تولید خشکبار و انواع دستگاههای بسته بندی خشکبار نیز از جمله انواع خطوط تولیدی در صنایع غذایی هستند که از سود دهی بالایی برخوردار هستند و می توانند در صورت برنامه ریزی صحیح، از جمله انواع کسب و کارهای با در آمد بالا در ایران محسوب شوند. کشور عزیز ما ایران از جمله کشورهای تولید کننده خشکبار در خاورمیانه و جهان است که تولیدات بسیار متنوعی را در زمینه خشکبار دارد. به همین منظور خط تولید خشکبار و انواع دستگاههای بسته بندی در این زمینه از سود بالا و تنوع کاری بسیار خوبی برخوردار هستند. در این مطلب قصد داریم تا اطلاعات کاملی را در زمینه خط تولید خشکبار و انواع دستگاه های وابسته به شما ارائه کنیم. پس با ما همراه باشید.

خط تولید خشکبار شامل چه دستگاههایی است؟

خط تولید خشکبار شامل انواع دستگاههای کاربردی در زمینه خشکبار می شود که از ابتدای پروسه فرآوری تا انتهای پروسه بسته بندی را شامل می شوند. این خط تولید شامل انواع دستگاهها خشک کن خشکبار، سرند شور کن، تفت خشکبار، دستگاه طعم زن یا لووک و انواع دستگاه های بسته بندی میشوند. در خطوط تولید خشکبار بسته به نوع محصول مورد نظر میتوان از برخی از این دستگاه ها استفاده کرد و نیاز به استفاده از تمامی این دستگاه ها برای هر نوع خشکباری نیست. بعنوان مثال از دستگاه طعم زن خشکبار برای طعم زدن به تخمه استفاده میشود و برای استفاده در فرآوری محصولی نظیر گردو نیاز به استفاده از این دستگاه نیست. دستگاه های بسته بندی استفاده شده در خطوط تولیدی خشکبار از دستگاه های مهم این خطوط تولیدی میباشند که به نوعی نشان دهنده کیفیت نهایی محصول تولیدی می باشند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با انواع دستگاه های بسته بندی خطوط تولیدی خشکبار آشنا کنیم تا بتوانید در صورت نیاز برای تهیه این دستگاهها اقدام کنید. پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

انواع دستگاه بسته بندی خشکبار

دستگاه های بسته بندی خشکبار از تنوع بالایی در صنایع بسته بندی برخوردار هستند. این نوع دستگاهها در رده دستگاه های بسته بندی توزین دار قرار می گیرند که قادر هستند تا با سرعت و دقت بالا اقدام به بسته بندی هر نوع محصول گرانولی نظیر خشکبار کنند. بسته بندی خشکبار توسط دستگاه های بسته بندی گرانولی انجام میگیرد که در انواع مختلفی طراحی و تولید میشوند. این نوع دستگاه ها قادر هستند تا خشکبار را از وزن های ۵۰ گرم تا ۵۰ کیلوگرم بسته به نوع دستگاه و نیاز تولید کننده بسته بندی کنند. دستگاه های بسته بندی گرانولی قادر هستند تا محصولات را در وزن های ۵۰ گرم تا ۵ کیلوگرم بصورت اتوماتیک و از وزن های ۵ تا ۵۰ کیلوگرم بصورت نیمه اتوماتیک و به کمک اپراتور بسته بندی کنند. بسته بندی محصولات در این دستگاه ها به کمک نیروی برق، پنوماتیک و مکانیک انجام می گیرد. اگر بخواهیم خیلی ساده این نوع دستگاه ها را از یکدیگر جدا کنیم باید بگوییم که دستگاههای بسته بندی خشکبار در وزن های کم به دستگاه های ساشه تقسیم بندی می شوند و دستگاههای بسته بندی در وزن های متوسط یعنی ۵۰ گرم تا ۵ کیلوگرم به دستگاههای بسته بندی توزین دار اتوماتیک تقسیم میشوند و دستگاه های بسته بندی در وزن های بالاتر به دستگاه های کیسه پرکن تقسیم میشوند که قادر هستند وزن های بالا تا ۵۰ کیلوگرم را بسته بندی کنند. در ادامه به توضیحاتی درباره هر کدام از این دستگاه های بسته بندی خشکبار خواهیم پرداخت.

دستگاه بسته بندی خشکبار توزین دار

دستگاه بسته بندی خشکبار توزین دار از جمله انواع دستگاههای بسته بندی سلفونی هستند که قادرند خشکبار را شامل انواع گردو، بادام، پسته و… را در سلفون های متنوع و با کیفیت های بالا و پایین در وزن های ۵۰ گرم تا ۵ کیلوگرم بصورت اتوماتیک بسته بندی کنند. این نوع دستگاهها در انواع تک، دو، چهار و شش توزین طراحی و ساخته میشوند. هر چه میزان توزین ها در این نوع دستگاهها افزایش پیدا کند به همین منوال سرعت بسته بندی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. توزین ها مسئولیت وزن کشی و پر کردن سلفون ها در وزن های تعیین شده را دارند. بعنوان مثال سرعت بسته بندی در دستگاههای ۴ توزین برای بسته بندی های ۹۰۰ گرمی خشکبار چیزی در حدود ۲۰ تا ۳۰ بسته در هر دقیقه است.

کشمش-بسته-بندی

دستگاه بسته بندی خشکبار ساشه

ساشه نوع خاصی از انواع بسته بندی ها است که در سالهای اخیر توانسته از بازار بسیار خوبی در فروش برخوردار شود. بسته بندی های ساشه یا همان تک نفره امروزه در بازار برای محصولات متنوعی نظیر بادام، پسته، بادام زمینی، سس های تک نفره، انواع ادویه جات و… مورد استفاده قرار میگیرد. دستگاههای بسته بندی گرانولی ساشه از انواع دستگاههای بسته بندی بصورت ساشه هستند که میتوانند خشکبار را در وزن های ۲ تا ۲۰۰ گرم بسته بندی کنند. وزن ۲۰۰ گرمی برای بسته بندی انواع خشکبار تک نفره بسیار مناسب میباشد. این نوع بسته بندی ها امروزه در تمامی فروشگاهها قابل مشاهده است و میتوان با استفاده از این نوع بسته بندی ها محصولات خشکبار را با برند مورد نظر در بازار های متنوع پخش کرد. حمل و نقل آسان و هزینه پرداختی کمتر و رعایت نکات بهداشتی در استفاده از این نوع بسته بندی ها باعث شده تا فروش خشکبار به شکل ساشه از رونق خوبی برخوردار شود.

دستگاه بسته بندی خشکبار دوی پک

دستگاه بسته بندی خشکبار دوی پک یکی از دستگاههای کاربردی در زمینه بسته بندی خشکبار است که قابلیت بسته بندی خشکبار در بسته بندی های پاکت ایستاده را دارد. این دستگاه قادر است تا با استفاده از تکنولوژی ویژه ای که دارد بصورت اتوماتیک هر نوع محصول خشکباری را با سرعت و دقت بالا بسته بندی کند. بسته بندی دوی پک یا همان پاکت ایستاده برای خشکبار یکی از شکیل ترین انواع بسته بندی ها است که میتواند ظاهر بسیار زیبایی به بسته بندی خشکبار بدهد. علاوه بر آن بسته بندی خشکبار در بسته بندی های پاکت ایستاده میتواند استفاده از این محصول را نیز آسان تر کند و مصرف کننده میتواند با باز کردن درب پاکت از محصول استفاده کند و در صورت عدم نیاز اقدام به بستن زیپ کیپ کند. دستگاه بسته بندی خشکبار دوی پک قادر است تا محصول خشکبار را با سرعت و دقت بالا در هر دقیقه 15 تا 20 بسته را بسته بندی کند. عملیات بسته بندی کاملا اتوماتیک در این دستگاه انجام میگیرد.

روش های خرید دستگاه بسته بندی خشکبار

اگر بخواهیم خیلی ساده به روش های خرید دستگاههای بسته بندی خشکبار اشاره کنیم باید بگوییم که اینترنت و فضای مجازی توانسته کار را بسیار ساده و آسان کند. با کمی جستجو در اینترنت میتوانید انواع فروشگاههای اینترنتی نظیر فامکو و بامک را مشاهده کنید که قادر هستند بهترین محصولات بسته بندی خشکبار را با قیمت و کیفیت بالا ارائه کنند. در صورت نیاز به خرید دستگاه بسته بندی و خطوط تولید خشکبار میتوانید بصورت سنتی نیز اقدام کنید. یعنی با مراجعه به درب کارخانه هایی نظیر البرز ماشین کرج میتوانید از نمایشگاه محصولات دیدن فرمایید و در صورت نیاز اقدام به تست دستگاه با استفاده از محصول مورد نظر کنید. در مرحله پایانی میتوانید اقدام به عقد قرار داد و خرید دستگاه مربوطه کنید.

امیدواریم توانسته باشیم در این مطلب اطلاعات کاملی را درباره خط تولید خشکبار و دستگاههای بسته بندی خشکبار در اختیار شما قرار داده باشیم. خوشحال میشویم تا در صورت داشتن تجربه کافی در این زمینه تجربیات خود را با ما در پایین همین مطلب در میان بگذارید.