رای قطعی دیوان محاسبات برای مدیران سابق بانک مرکزی

رای قطعی دیوان محاسبات برای مدیران سابق بانک مرکزی

سید احمدرضا در نشست صمیمی با جمعی از خبرنگاران استان فارس که در حضور یافته بودند، با گرامیداشت شهادت شهید صارمی و تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: دیوان محاسبات یک مجموعه علمی، فنی و تخصصی است و ارتباط آن با رسانه‌ها در بسیاری از مواقع می تواند برای کمک به حل معضلات کشور راهگشا باشد.

وی با تاکید بر اینکه در دیوان محاسبات رویکرد سیاسی نداریم، تصریح کرد: حسابرسان دیوان محاسبات در تمام مجموعه‌هایی که قانون معین کرده حضور دارند و رسیدگی‌های مدنظر این نهاد نظارتی را با دقت پیگیری می‌کنند.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه استقرار سامانه‌های نظارت بر خط از اولویت‌های دیوان محاسبات است، بیان کرد: در کنار حسابرسی شرکت‌های دولتی، نظارت بر شرکت‌های شبه دولتی از موضوعات مهمی است که ما دنبال می‌کنیم که در این زمینه تاکنون حدود دو هزار شرکت شبه دولتی شناسایی شده و کار رسیدگی به آن‌ها هم آغاز شده است.

رای قطعی دیوان محاسبات برای مدیران سابق بانک مرکزی

دستغیب همچنین در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درباره تخلفات مالی مدیران و پرونده‌هایی که به نتیجه رسیده است، گفت: در جدیدترین احکام قطعی شده، حکم در ارتباط با پرونده ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تعدادی از مدیران سابق بانک مرکزی صادر شده است.