رزمایش بزرگ رهروان شهدا با سخنرانی سرلشکر سلامی آغاز شد

رزمایش بزرگ رهروان شهدا با سخنرانی سرلشکر سلامی آغاز شد

همزمان با فرا رسیدن چهل و سومین سالگرد ، رزمایش بزرگ فرهنگی رهروان شهدا توسط سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه و با رمز یا علی بن ابی طالب(ع) آغاز شد.

این رزمایش در راستای اجرای فرمان فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) به منظور دیدار فرماندهان، مدیران و آحاد پاسداران با 136 هزار خانوادۀ معظم شهدا و جانبازان 70درصد تحت پوشش سپاه و بسیج به مدت 10 روز در سراسر کشور انجام خواهد شد.

در این مراسم ضمن تبریک حلول ماه ربیع‌الاول و فرا رسیدن هفته مقدس در سخنانی دفاع مقدس را منشآیی از واقعه عظیم عاشورا برشمرد و گفت: شهدا با صدق وعده آنچه در کلام داشتند عمل کردند.

وی افزود: اتکا به این حماسه‌ها و صدق وعده‌ها سبب حضور فرزندان ایران اسلامی در شرق مدیترانه شده و بر برد سلاح‌هایشان افزوده شده است.

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه جهاد یک درب از درب‌های بهشت است که بر روی بندگان خاص خداوند باز می‌شود، گفت: جوانان ما در دوران دفاع مقدس و پس از آن در دفاع از حرم از مردم صدر اسلام بهتر عمل کردند و فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت را در منطقه و عالم بسط دادند.

رزمایش بزرگ رهروان شهدا با سخنرانی سرلشکر سلامی آغاز شد

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: جسم مطهر یک شهید به اندازه تمام ایران قیمت دارد و ایران به واسطه خون شهدا با عظمت است.

وی با اشاره به دغدغه فرمانده معظم کل قوا مبنی بر توجه و رسیدگی خاص به خانواده معظم شهدا، بیان کرد: در همین راستا باید توجه خاص و ویژه به خانواده شهدا داشت و دیدار با خانواده معظم شهدا به عنوان یک تکلیف شرعی برای ما تلقی می شود فراتر از یک تکلیف سازمانی است.

پیشنهاد فر نیوز
اعزام ۵هزار دانش‌آموز کهگیلویه و بویراحمدی به مناطق جنگی

سرلشکر سلامی با اشاره به اهداف برگزاری رزمایش فرهنگی رهروان شهدا، خاطرنشان کرد: بر همین اساس از امروز رزمایش فرهنگی رهروان شهدا به منطور دیدار با تمامی خانواده معظم شهدای تحت پوشش سپاه و بسیج آغاز می‌شود و به لطف اول مددکار عالم حضرت علی بن‌ابی‌طالب(ع) در مدت ده روز با تمامی این خانواده‌های معظم در سراسر کشور توسط فرماندهان، مدیران و آحاد پاسداران رده‌های بسیج و سپاه صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: این دیدارها نباید محدود به شهدای بسیج و سپاه شود و چنانچه در محلات و کوچه‌هایی که دیدار انجام می‌شود، خانواده معظم شهدای عزیز ارتش، فراجا، جهاد و مردمی وجود داشت حتماً از این خانواده‌ها هم دیدار انجام شود.

فرمانده کل سپاه گفت: در طول مدت این رزمایش هر استان می‌بایست تمامی خانواده معظم شهدا و ایثارگران حوزه جغرافیایی خود را دیدار و درخواست‌ها و مسائل خانواده‌ها با استفاده از ظرفیت استانداری‌ها، بنیاد شهید استان‌ها و دیگر دستگاه‌ها با دقت و سرعت مورد رسیدگی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *