رسانه‌ها بسترساز توسعه هستند/ مدیران در مواجهه با نقد رسانه‌ها “سعه‌صدر” داشته باشند

حجت الاسلام والمسلین غفوری، امروز(اول آذر) در نشست با جمعی از اعضای بسیج رسانه استان، با اشاره به تاثیرگذاری رسانه ها در دنیای امروز، اظهار کرد: رسانه ها چشم و گوش امین حاکمیت بوده و می توانند منشاء و بسترساز توسعه در همه حوزه‌ها شوند.

وی با بیان اینکه با حوزه رسانه آشنایی دارم، عنوان کرد: برای رسانه‌ها اهمیت زیادی قائلم و از رسانه ها حمایت خواهم کرد.

غفوری به تاثیرگذاری کار رسانه ها اشاره کرد و گفت: امروزه با مشکلات و آسیب های اجتماعی زیادی در کرمانشاه مواجه‌ایم و معتقدم اگر رسانه‌ها ورود منسجم‌تر و فعال‌تری در آن حوزه‌ها داشتند، شاید از ایجاد این آسیب‌ها پیشگیری می شد. البته نمی گویم رسانه ها در این زمینه مقصرند، زیرا شاید الزامات و شرایط برای ورود رسانه ها مهیا نبوده است.

امام جمعه کرمانشاه ادامه داد: در مجموع معتقدم اگر قرار است در جامعه اتفاق مثبتی در عرصه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و… رخ دهد، رسانه‌ها می‌توانند بسترساز آن موضوع باشند و نقش‌آفرینی فعالی داشته باشند.

غفوری در خصوص گلایه برخی از اهالی رسانه از فراهم نبودن فضای نقد در جامعه و پایین بودن سعه صدر برخی مدیران نیز عنوان کرد: داشتن سعه صدر در مقابل نقد جزو ضروریات مدیریت است و مدیران باید اهل سعه صدر باشند و بازخوردشان در مواجهه با نقد، مثبت باشد.

وی افزود: البته نقد هم باید عالمانه، منصفانه و مستند باشد که در اینصورت مورد پذیرش بهتری قرار خواهد گرفت. انصاف در نقد یعنی هم نقاط مثبت و هم نقاط منفی و ایرادات مورد توجه قرار گیرد، نه اینکه تنها نقاط ضعف دیده و بزرگنمایی شود.

امام جمعه کرمانشاه در بخش پایانی سخنانش با تاکید بر جایگاه و نقش آفرینی رسانه ها در توسعه جامعه، گفت: امروزه عرصه رسانه عرصه‌ای تعیین کننده و سرنوشت ساز است و از این حوزه حمایت خواهم کرد.

در این نشست جمعی از فعالین رسانه‌ای استان به بیان دغدغه های خود پرداختند که عدم پاسخگویی مدیران، نداشتن تحمل در مواجهه با نقد رسانه‌ها، عدم توجه به مطالب منتشر شده از سوی رسانه ها، لزوم توجه به معیشت اهالی رسانه و لزوم تداوم برپایی این نشست‌ها از جمله این موارد بود.

انتهای پیام

نوشته رسانه‌ها بسترساز توسعه هستند/ مدیران در مواجهه با نقد رسانه‌ها “سعه‌صدر” داشته باشند اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.