رسانه ملی و سریال ادامه دار بی اعتنایی به استان کرمانشاه

کرم  محمدی  / شبکه خبر بصورت زنده وضعیت تردد زوار در مرزهای شلمچه در استان خوزستان و مهران در استان ایلام را پخش کرد. در بخش خبری ساعت ۱۱ شبکه خبر مجددا بصورت زنده همین مرزها به مدت بیش از ۵ دقیقه به نمایش گذاشته شدند. در ساعت ۱۱:۳۴ همین شبکه تنها چند ثانیه مرز خسروی نمایش داده شد ولی چذابه و مهران کماکان بصورت زنده در حال پخش شدن بودند.این تنها نمونه ای از صدها مورد طی روزهای گذشته است.در اینکه توفیق در جای جای این سرزمین پهناور موجب مسرت همه هم وطنان می شود، نباید تردید کرد.اینکه مرزهای مختلف و از جمله مهران و چذابه و….. میزبان زوار عتبات عالیات شده اند، جای شکرگزاری دارد.اما عدم رعایت عدالت در پخش اخبار مرزهای محل عبور و مرور زوار عزیز، تکدر خاطر و انتقاد بحق بخشی از هم وطنانمان را در پی خواهد داشت.به گواهی اسناد تاریخی، مرز رسمی خسروی در شهرستان قصرشیرین استان کرمانشاه از با قدمت ترین و مهم ترین مرزهایی است که سابقه میزبانی از زوار عتبات عالیات را دارا می باشد. دورانی که از موکب ها خبری نبود و زوار به جای سکنی گزیدن در مسافرخانه ها و هتل ها، میهمان خانه های مملو از صفا و صمیمیت ساکنان استان کرمانشاه از کنگاور تا قصرشیرین بودند، مرز خسروی افتخار میزبانی از زوار را داشته است. قریب ۴۶ هزار زائر بزرگوار با استقبال گسترده مردم استان و علی الخصوص ساکنان شریف شهرستانهای مرزی از مرز خسروی به عتبات عالیات عزیمت نموده اند.اما علیرغم وجود زیر ساخت مناسب، امنیت پایدار، قدمت تاریخی و… با کمال تاسف اخبار مرز خسروی در رسانه ملی بازتاب چندانی نداشت و چنین به ذهن متبادر می شود که اخبار مرز خسروی در رسانه ملی تحریم شده استالبته کم لطفی و یا بهتر بگوییم بی توجهی و بی اعتنایی رسانه ملی با استان کرمانشاه سابقه ای دیرینه داشته که غربت آشکار رشادت و پایمردی های ساکنان جای جای استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس نمونه ای بارز و دردناک در این زمینه می باشد.
علی رغم اینکه جنگ در استان کرمانشاه شروع و در استان کرمانشاه نیز به پایان رسید، قهرمانی ها و دفاع جانانه رزمندگان و آوارگی و خانه بدوشی دهها هزار نفر از مرزنشینان این استان کمترین جایگاه در برنامه های رسانه ملی داشته است.
اینک که سریال بی اعتنایی دست اندر کاران ذیربط رسانه ملی نسبت به استان کرمانشاه در ایستگاه مرز خسروی خیمه نامیمون خود را بر پا نموده و این همه شور حسینی(ع) و خدمت خالصانه مردم استان به زوار را نادیده گرفته و یا کم رنگ می کند، از استاندار کرمانشاه بعنوان نماینده عالی دولت، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و فعالان عرصه مطبوعات و فضای مجازی انتظار می رود تا در وسع و توان خویش اجحاف رسانه ملی نسبت به سینه ستبر ایران اسلامی را پیگیری نمایند.
راقم این سطور و هم استاتی هایم تنها خواهان رعایت عدالت در بارتاب اخبار مرزهای محل عبور و مرور زوار عتبات عالیات از شبکه های صداوسیما هستند.
علی رغم استقرار اکیپ هایی از صداوسیما در مرز خسروی، متاسفانه گزارش های آنها در شبکه های سراسری رسانه ملی بسیار کم بازتاب می یابند.
مدیران رسانه ملی فراموش نکنند که بودجه سازمان تحت مدیریت آنها و بخشی از مزایای مدیریتی آنان از جیب مردم همین استان تامین می شود و باید به آنها پاسخگو باشند

پیشنهاد فر نیوز
در کرمانشاه به واسطه بی تدبیری مسئولین تورم در گران‌فروشی ضرب شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *