رشد ۱۴۹ درصدی ترانزیت کالا از گمرکات کرمانشاه

علی اصغر عباس زاده وزن کالاهای ترانزیتی از مبدا گمرکات استان کرمانشاه در هفت ماهه امسال را یک میلیون و ۹۰۰ هزارو ۵۳۱ تن به ارزش ۷۲۲ میلیون و ۸۹۷ هزارو ۷۱۷ دلار عنوان کرد.

عباس زاده افزود: این میزان کالا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از حیث وزن ۱۴۹ درصد و از لحاظ ارزش ۹۴ درصد رشد داشته است.

ناظر گمرکات استان کرمانشاه تصریح کرد: از مجموع کالاهای ترانزیتی مبدا گمرکات استان کرمانشاه، گمرک پرویزخان با ۶۹۷ میلیون و ۸۷۷ هزار و ۴۲۲ دلار کالا به وزن یک میلیون و ۸۵۷ هزارو ۷۶۸ تن، سهم ۹۷ درصدی ارزشی و سهم ۹۸ درصدی وزنی را از آن خود کرده است.

وی افزود: این میزان کالای ترانزیتی از مبدا گمرک پرویزخان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از حیث وزن ۱۴۴ درصد رشد و از لحاظ ارزش ۹۰ درصد افزایش داشته است.

وی سهم گمرک خسروی از مجموع کالای ترانزیتی مبدا گمرکات استان را نیز از لحاظ ارزشی سه درصد و از حیث وزنی دو درصد عنوان کرد.

به نقل از روابط عمومی گمرک، عباس زاده، عمده کالاهای ترانزیتی خارجی از مبدا گمرکات استان کرمانشاه را مازوت، نفتا، روغن صنعتی بیتومین و عمده کالای ترانزیت داخلی از مبدا این گمرکات را ضایعات کارتن عنوان کرد.

انتهای پیام

نوشته رشد ۱۴۹ درصدی ترانزیت کالا از گمرکات کرمانشاه اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.