رفتارهای آمریکا موجب جنگ هسته‌ای می‌شود

رفتارهای آمریکا موجب جنگ هسته‌ای می‌شود

«کیم جونگ‌اون»، در جریان بازدید از فرماندهی دریایی ارتش این کشور به مناسبت روز نیروی دریایی تأکید کرد که رفتارهای تنش‌آمیز و کره جنوبی در نزدیکی مرزهای کره شمالی احتمال وقوع را بالا برده است.

وی دراین‌باره گفت: نیروی دریایی ارتش خلق کره نقشی تعیین‌کننده در نیروی بازدارنده هسته‌ای کشور دارد و آماده انجام مأموریت‌های راهبردی است.

رهبر کره شمالی در ادامه افزود: به علت رفتارهای آمریکا و دیگر قدرت‌ها، آب‌های شبه‌جزیره کره هر روز بیشتر بی‌ثبات‌تر می‌شود و این وضعیت موجب جنگ قریب‌الوقوع هسته‌ای می‌شود.

رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی هم‌اکنون در نزدیکی مرزهای کره شمالی در جریان است. پیونگ‌یانگ با انتقاد شدید از برگزاری این رزمایش هشدار داد چنین اقدامات تحریک‌آمیزی از طرف سئول و واشنگتن، خطر وقوع جنگ هسته‌ای در شبه‌جزیره کره را افزایش می‌‎دهد.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) با انتشار یادداشتی اعلام کرد: این رزمایش‌های نظامی، ماهیت تهاجمی دارند و احتمالاً شامل دارایی‌ها و تسلیحات راهبردی و هسته‌ای آمریکا هم باشند. به همین دلیل جنگ هسته‌ای بزرگ و بی‌سابقه در شبه‌جزیره کره هر لحظه نزدیک‌تر می‌شود. در بخش دیگری از این یادداشت آمده که «اراده برای مجازات و تنبیه نیروهای متخاصم که حاکمیت کشور ما و حق حیات مردم ما را برای ده‌ها تهدید می‌کنند، منتظر لحظه ضربه‌زدن است؛ نیروهای مسلح کره شمالی منتظر لحظه مناسب هستند.»

رزمایش سالانه و ۱۱ روزه آمریکا و کره جنوبی با عنوان «سپر آزادی اولچی» (UFS) بر اساس یک سناریوی جنگی همه جانبه با انجام رزمایش‌های مختلف از دوشنبه هفته پیش آغاز شده است؛ رزمایش‌هایی مانند تمرین فرماندهی مبتنی بر شبیه‌سازی رایانه‌ای، آموزش میدانی هم‌زمان و رزمایش‌های دفاع مدنی.

رفتارهای آمریکا در شبه‌جزیره کره موجب جنگ هسته‌ای می‌شود

در هفته‌ها و ماه‌های اخیر تنش بین آمریکا و کره جنوبی با کره شمالی افزایش یافته و پیونگ‌یانگ در واکنش به اقدامات تحریک‌آمیز سئول و واشنگتن و انجام رزمایش‌های پیاپی در مرزهای کره شمالی، آزمایش‌های موشکی خود را افزایش داده است.

پیشنهاد فر نیوز
بریکس و تصویر قدرت ایران

رسانه‌های کره شمالی اوایل تیرماه اعلام کردند که هم‌زمان با هفتادوسومین سالگردِ آغاز جنگ کره، هزاران نفر از مردم کره شمالی با حضور در شهر پیونگ‌یانگ شعار «جنگ انتقام‌جویانه» علیه آمریکا را سرد دادند.

به نوشته خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) نزدیک به ۱۲۰ هزار نفر در این تجمع شرکت کردند و شعارنوشته‌هایی (پلاکارد) با عنوان «تمام سرزمین آمریکا در تیررس موشک‌های ماست»، «آمریکای امپریالیست ویرانگر صلح است» حمل می‌کردند.

به نوشته این خبرگزاری، کره شمالی اکنون «قوی ترین سلاح مؤثر برای مجازات امپریالیست‌های آمریکا» را در اختیار دارد و «انتقام جویان در این سرزمین با اراده‌ای تسلیم ناپذیر بی‌صبرانه در انتظار انتقام از دشمن هستند.» ۷۰ سال است که کره شمالی و جنوبی در وضعیت جنگ هستند، زیرا جنگ بین آنها در سال‌های ۱۹۵۰- ۱۹۵۳ (جنگ کره) به آتش‌بس ختم شد و نه یک معاهده صلح.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *