نماینده خرم آباد : رفع مشکلات مردم بهترین اقدام برای افزایش مشارکت در انتخابات است

 

درباره وظیفه در اجرایی شدن بیانات رهبری مبنی بر همگانی بودن مراقبت از انقلاب گفت: جمهوری اسلامی ایران براساس اندیشه و آرمان های انقلاب به‌وجود آمده است و برای بقای این انقلاب قوای سه‌گانه به تناسب وظایف خود مسئولیت های بر عهده دارند.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس با بیان اینکه وظیفه اصلی مجلس شورای اسلامی، قانونگذاری، نظارت در عین همدلی و همراهی و هم‌افزایی با سایر قوا است، گفت: در راستای بیانات رهبر معظم انقلاب مهم ترین کار مجلس حفظ آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و قانوگذاری درست در مسیر اهداف انقلاب اسلامی و نظارت بر عملکرد دولت در چارچوب اهداف و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی در سطح داخلی و بین‌المللی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان داشت: براساس قانون اساسی وظیفه مجلس این است که هر قانونی که می‌خواهد تصویب کندباید در چارچوب ارزش‌های دینی و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی باشد ضمن اینکه قوانین باید کارآمدی نظام جمهوری اسلامی را تضمین کنند.

ویس کرمی شناخت دقیق مسائل، قانونگذاری و نظارت بر قانون را وظیفه مهم مجلس شورای اسلامی خواند و با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در مورد عملیاتی کردن وحدت ملی و مشارکت دادن مردم در حاکمیت گفت: انتخابات یکی از نمودهای مشارکت مردم در کشور است و ارکان نظام به شکل مستقیم و غیرمستقیم با انتخاب مردم سر و کار دارند و بهترین اقدامی که می‌توان برای مشارکت مردم انجام داد، درست کار کردن و برطرف کردن مشکلات به تناسب وظایف‌شان است.

وی با اشاره به مشکلات معیشتی در کشور گفت: مردم خود صاحب این انقلاب هستند و انقلاب متعلق به خودشان است و مسئولین هم باید خودشان را با مردم وفق دهند و با آنها همراه باشند و مشکلاتی که وجود دارد را به تناسب وظایفی که بر عهده آنهاست برطرف کنند.

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی تصریح کرد: در شرایط فعلی حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم در اولویت اول کشور قرار دارد مردم در بُعد معیشتی تحت فشار هستند حداقل کار این است که تلاش و کوشش مسئولان و همچنین هم‌افزایی در این راستا انجام شود و از مسائلی که موجب می‌شود رسیدگی به مشکلات مردم به حاشیه برود پرهیز شود.

 

وی درباره دلایل نامگذاری رهبر انقلاب از سپاه به عنوان بزرگترین سازمان ضدتروریستی جهان اظهار کرد: زمانی که انقلاب اسلامی به‌وجود آمد توطئه‌های داخلی علیه سپاه در قالب ترورهای کوری که منافقین انجام می‌دادند، آغاز شد و سپاه پاسداران برای محافظت از انقلاب اسلامی وارد میدان شد.بعد از آنکه جنگ تحمیلی پیش آمد، سپاه به اقتضای شرایط وارد دفاع از کشور و انقلاب سپس به تناسب در جاهای دیگری وارد شد.

عضو کمیسیون آموزش تاکید کرد: براساس قانون اساسی یکی از اهداف سپاه دفاع از مستضعفان و مظلومان دنیا است از آنجایی که تلاش سپاه همواره در این راستا بوده که با بیدار کردن مردم منطقه از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های مردم استفاده شود . این نکته بسیار مهمی است که گاهی اوقات برخی تصور می‌کنند که بودجه کشور در جاهای دیگری مصروف می‌شود در حالی که این موضوع واقعیت ندارد.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس با بیان اینکه ما تجربیات خوب و غنی در انقلاب اسلامی به دست آورده ایم، گفت: از آنجایی انقلاب اسلامی به گستره جهان پیام دارد سپاه هم به عنوان پاسدار انقلاب اسلامی وظیفه بسیار سنگینی دارد و از همان ابتدای انقلاب برای محافظت از انقلاب اسلامی تشکیل شده است و این وظیفه ادامه خواهد داشت.

وی درباره نقش سپاه در سال‌های اخیر در مقابله با سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی برای صیانت از انقلاب اسلامی گفت: هیچ ملتی ضربه نخورده مگر اینکه دشمن از درون خود همان مردم یارگیری کرده باشد و این موضوع درخصوص همه ملت‌ها از جمله کشور ایران صادق است.

نماینده مردم خرم آباد خاطر نشان کرد: همواره عناصر سست عنصر و ضعیف و خودفروخته‌ای وجود دارند که به‌ازای مطامع و یا تجهیزاتی حاضر می‌شوند ارزش‌ها یا منافع ملی را بفروشند. سپاه در این راستا بعد از تشکیل سازمان اطلاعات سپاه انقلاب اسلامی در این عرصه تلاش‌های خوبی داشته و دشمنان ضربه‌های کاری وارد کرده‌اند.

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی در مورد ظرفیت‌ مردمی سپاه گفت: جاسوس‌ها در قالب اینکه رنگ محیط را به خود می‌گیرند و به ظاهر از همان محیطی هستند که جاسوسی می‌کنند بنابراین ظرفیت مردمی بالاترین سرمایه برای مقابله با آنهاست و از اوایل انقلاب تاکنون بسیاری از توطئه‌ها، به واسطه گزارش مردمی کشف شده است.

وی اضافه کرد:این ظرفیت منحصر به فرد سپاه است که هم در دل مردم جای دارد و هم در کنار سازمان تخصصی به نام اطلاعات سپاه از جنس مردم است.

وی افزود: سپاه هم سرپنجه‌هایی در نقاط مختلف کشور دارد و هم در سازمان تخصصی کار اطلاعاتی انجام می‌دهد و این موضوع موجب شده که در این زمینه بسیار موفق باشد و ضربات بسیار کاری به دشمنان وارد کرده است.

ویس کرمی ادامه داد: کینه و بغضی که دشمن صهیونیستی آمریکا و ضدانقلاب و ایادی داخلی‌شان از سپاه دارند نشان می‌دهد که در این زمینه چقدر از سپاه ترس و واهمه دارند و این نهاد در راستای دفاع از آرمان های مقدس انقلاب و ایستادگی در مقابل نظام سلطه تا پایان ایستاده است.